Звідки беруться близнята

Звідки беруться близнята
Лікарі встановили причини багатоплідної вагітності.

Близнята можуть бути як однояйцевими, так і двояйцевими. У першому випадку ембріони спочатку розвиваються з однієї яйцеклітини, яка в процесі дозрівання розділяється на два окремі організми, клітини яких мають однаковий генетичний код. У другому випадку в матці одночасно дозрівають дві різні яйцеклітини.

Лікарі поки не встановили всіх причин виникнення багатоплідної вагітності. Та все ж, існують деякі закономірності, вказуючи на високу вірогідність народження близнят:

Раціон

У деяких країнах і племенах близнята народжуються набагато частіше, ніж в інших. Учені встановили, що в раціон «багатих близнятами» народностей часто входить ямс – тропічна рослина, поширена в Африці, Південно-східній Азії, Китаї і Південній Америці. Існує теорія, згідно якої ямс містить особливі речовини, що допомагають жінкам завагітніти близнятами.

Етнічна приналежність

Найчастіше близнята народжуються у вихідців з Африки – навіть якщо вони або їх предки давно покинули батьківщину і не харчуються якими-небудь продуктами національної кухні. Таким чином, багатоплідна вагітність залежить не тільки від раціону, але і від расових особливостей організму.

Годування грудьми

Недавні дослідження показали, що мами, що годують грудьми під час вагітності, частіше народжують близнят. Медики пояснюють це тим, що в організмі годуючої жінки знижується рівень кальцію.

Пізня вагітність

Близнюки частіше народжуються у доросліших мам. Це пояснюється деякими віковими змінами в організмі жінки.

Спадковість

Якщо в минулих поколіннях сім’ї вже були близнята, з великою вірогідністю в наступних поколіннях вони можуть народжуватися знову. Близнюки також часто народжуються у мам або тат-двійнят.

Медикаменти

Нерідко близнята народжуються у батьків, що успішно вилікувалися від безплідності. Це пояснюється дією деяких спеціальних медикаментів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...