Звички, які заважають тобі заснути

Звички, які заважають тобі заснутиЗдоровий сон – все, що потрібно після важкого трудового дня. Що ж заважає тобі швидко заснути?

  1. Залежність від гаджетів

Бажання постійно бути в курсі останніх новин може зіграти з тобою злий жарт. Не випускаєш телефон/мишку/пульт з рук? Час переглянути своє ставлення до гаджетів. Через них організм перестає виробляти “гормон сну” мелатонін. Тому занурення в обійми Морфея стає скрутним. Вчені рекомендують за годину до сну перейти в режим офф-лайн і не торкатися телефону або комп’ютера. Якщо ти залежна від соцмереж, в інтернеті існують програми, які припиняють роботу гаджетів в певний час. Скористайся цим простим способом і не помітиш, як почнеш засинати легше.

  1. Різний час відходу до сну

Для багатьох це норма життя. Як можна дотримуватися циркадного ритму, коли в п’ятницю у подруги вечірка? Лягати спати і прокидатися в той же час кожен день непросто, але це дійсно допомагає позбутися безсоння. Особливо складно жити в такому стилі людям з нерегульованим робочим днем. Вчені стверджують, що варто дотримуватися плану в будь-якому випадку. Навіть якщо ти поспиш менше, вранці будеш відчувати себе все одно краще.

  1. Зловживання алкоголем

У короткостроковій перспективі алкоголь може викликати почуття розслабленості і сонливості. Але зловживання також може змусити тебе прокинутися посеред ночі і більше не заснути. Все через те, що алкоголь порушує фазу швидкого сну, який і відповідає за відновлення сил. А залежність від алкоголю і зовсім може спровокувати безсоння.

  1. Вживання шкідливої ​​їжі

Всупереч поширеній думці, немає нічого поганого в перекусі перед сном – це не порушить метаболізм і не призведе до набору ваги. Якщо у тебе був ранній обід, пізня вечеря навіть допоможе тобі швидше заснути. Але тільки за умови, якщо ти будеш їсти здорову їжу. А ось від чого тобі справді доведеться відмовитися, так це від смаженої та жирної їжі, цукру і спецій.

  1. Фізична активність

Для декого вечірня пробіжка стає прекрасним “снодійним”. Але вчені в цьому питанні неоднозначні. Фізичні вправи “піднімають температуру” ядра тіла, збільшує частоту серцевих скорочень і провокують вироблення адреналіну. Це заважає відійти до сну швидко.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...