Зригування: норма або патологія?

Зригування норма або патологіяЗригування у немовляти – часте явище. У більшій чи меншій мірі воно спостерігається у 85% малюків віком до шести місяців. Викид вмісту шлунка через стравохід відбувається найчастіше внаслідок незрілості травної системи дитини і неузгодженості рефлексів смоктання і ковтання.
Зригування в першу чергу слід відрізняти від блювоти. Коли об’єм відторгнутого харчування невеликий, молоко створожится незначно, це відрижка. Якщо ж викид вмісту шлунку йде «фонтаном», страждає загальне самопочуття, то це блювота. У такому випадку потрібно звернутися до лікаря, так як у маленьких дітей може дуже швидко настати зневоднення. Особливо слід насторожитися при багаторазовому повторенні симптому.

Зригування припиняються у міру зростання малюка, зазвичай до року. У тому випадку, якщо обсяг викинутого вмісту не більше двох столових ложок, то відрижка не повинна бути приводом для серйозного занепокоєння батьків. Але при частій і рясній відрижці, особливо, якщо дитина при цьому втрачає у вазі, необхідно ретельно обстежити дитину у невропатолога і хірурга.

Причиною можуть бути навіть вроджені вади розвитку шлунково-кишкового тракту, що частіше трапляється у хлопчиків і вимагає оперативного втручання. Зригування і блювота можуть служити симптомом неврологічних порушень у крихти, особливо в поєднанні з високим внутрішньочерепним тиском, занепокоєнням і тремтінням ручок.

Слід дотримуватися наступних правил годування немовляти.
• Викладайте дитину перед годуванням на животик.
• Після прийому їжі повільно поверніть малюка у вертикальне положення і почекайте, поки вийде повітря зі шлунка.
• Утримайтеся від різкої зміни положення дитини протягом години після годування.
• Слідкуйте за правильним захопленням грудей крихіткою: в роті повинен бути не тільки сосок, але і ареола, смоктання майже безшумне.
• Годуйте малюка в полувертикальном положенні.
• При штучному вигодовуванні соска повинна бути повністю заповнена молоком, дитина не повинна захоплювати повітря. По можливості використовуйте спеціальні пляшечки.
• Годуючій мамі слід уникати продуктів, що підвищують газоутворення, а саме: бобових, хліб і капусту.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...