• Без категорії

Зниження лібідо: що робити, якщо не хочеться сексу

зниження лібідоВідсутність сексуального бажання – поширена проблема, з якою стикається більшість жінок. Ще вчора секс займав провідні позиції в списку улюблених занять, а сьогодні він може відійти на задній план.

Існує безліч причин, через які жінки перестають хотіти сексу. На деякі з них ми можемо впливати, але з частиною цих причин, на жаль, боротися дуже складно.

Для того, щоб розібратися в причині зниження лібідо, потрібно, в першу чергу, розібратися в собі. Розглянемо найбільш поширені фактори, які впливають на сексуальне бажання.

Тимчасове небажання займатися сексом може означати те, що ти його любиш і практикуєш, але зараз потребуєш невеликої паузи.

Довгострокова відсутність бажання може говорити про те, що у тебе давно не було постійного сексуального партнера, і тіло настільки звикло до стану спокою, що про секс вже не згадує.

Низьке лібідо може означати, що ти хочеш сексу, а ось твоє тіло – ні. Воно просто відмовляється реагувати на еротичні імпульси, що посилаються мозком.

Якщо ти страждаєш від низької чутливості, то це може послужити приводом для візиту до гінеколога. Лібідо може знизитися після гістеректомії (операція з видалення матки), через високий кров’яний тиск, куріння, підвищений рівень холестерину, на тлі гормональних змін, викликаних вагітністю і пологами.

Тимчасова відсутність бажання також може бути викликана певною подією, і часто її складно ідентифікувати. Причини можуть бути як очевидними (народження дитини, смерть близької людини, стрес на роботі, переїзд або розлад відносин з коханим), так і прихованими (незначні дратівливі чинники, які в сукупності можуть привести до відсутності сексуального бажання).

Якщо ти можеш з точністю визначити, що послужило причиною зниження лібідо, переглянь пріоритети і подумай, чи варто так переживати через цю ситуацію. У зворотному випадку – дай собі час на те, щоб залікувати душевні рани.

Якщо ти не знаєш, що вплинуло на твоє сексуальне життя, то, ймовірно, відповідь криється в твоєму партнерові – він тебе не задовольняє в ліжку. Можливо, ти дійсно любиш цю людину, і тобі складно прийняти цей факт, але відсутність задоволення в сексі ніяк не сприятиме збільшенню твого бажання.

Сексологи стверджують, що саме невмілі коханці найчастіше “вбивають” жіноче лібідо, однак і тут є вихід з ситуації. Якщо ти знаєш, як тебе найпростіше довести до оргазму – поговори на цю тему відверто зі своїм партнером. Якщо ж оргазму немає, і причина тобі неясна – експериментуйте. У цьому може допомогти покупка секс-іграшки, спільний перегляд еротики, мастурбація, спеціальна література.

Ще однією причиною зниження лібідо може стати розлад у стосунках. Образа або нерозуміння ситуації можуть підсвідомо програмувати тебе на відмову від сексу. І навіть якщо між вами був вивішений білий прапор, твій мозок все одно не дозволить тобі розслабитися. Відсутність сексуального бажання може бути першим дзвіночком до того, що відносини дали тріщину.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...