ЗНАЙДИ 10 ВІДМІННОСТЕЙ: ПЕРША ТА ДРУГА ВАГІТНІСТЬ

Чим друга вагітність відрізняється від першої? Ранній токсикоз, очевидний животик, хронічна втома та ще 7 нюансів, до яких потрібно готуватися майбутній мамі другої дитини.

Коли жінка вирішує «піти за другим» малюком, вона в принципі вже знає, чого очікувати від організму. У першу вагітність було прочитано всі книги, прослухано всі лекції і навіть пройдено спеціальні курси. Проте дійсність часто не виправдовує очікування. Адже кожна нова дитина (як і процес її виношування) відрізняється від попередньої. Що може стати сюрпризом для майбутньої матері під час другої вагітності? Ми знайшли щонайменше 10 відмінностей.

  1. «Ранній» животик

На жаль, після перших пологів матка не скорочується до початкових розмірів. З цієї причини жінці, яка народжувала так складно добитися ефекту «плоского живота». І саме з цієї ж причини під час другої вагітності животик з’явиться раніше: за спостереженнями досвідчених мам, вже на 12-14 тижні оточуючим стане помітно, що ви чекаєте дитину.

  1. Малюк починає раніше ворушитись

Перший привіт від малюка під час другої вагітності ви зможете розпізнати вже на 13-14 тижні. Однак це зовсім не означає, що дитина буде гіперактивною. Просто з урахуванням свого попереднього досвіду вам вже чітко зрозуміла різниця між ворушінням плоду в матці та, наприклад, перистальтикою кишечника. Тому «гази» ви залишаєте поза увагою, а ось на рухи дитини реагуєте чуйніше.

  1. Низьке передлежання

Як не намагайся, під час вагітності черевні м’язи розтягуються. Вправи можуть лише привести їх у тонус, але ніяк не «стягнути» до колишнього стану. Тому під час другої вагітності животик розташовується нижче, адже розтягнутим м’язам складніше чинити опір силі земного тяжіння. Через це майбутнім мамам другої дитини рекомендується носити бандаж вже на ранніх термінах. Це дозволить вам зберегти звичну активність, зніме дискомфорт у області тазу та знизить можливі ризики для розвитку дитини.

  1. Більша ймовірність токсикозу

Якщо в першу вагітність токсикоз докучав вам лише зрідка, немає жодної гарантії, що все пройде так само гладко вдруге. Швидше навпаки: багато жінок відзначають, що під час другої вагітності токсикоз починається раніше і проявляється сильніше. Медичного пояснення цьому факту немає: можливо, вся справа у психології, а також у тому, що з другою дитиною жінка об’єктивно не може приділяти своєму організму багато часу.

Незалежно від того, чи мучив вас токсикоз раніше, займіться його профілактикою. Проводьте більше часу на свіжому повітрі, пийте більше води (часто і дрібними ковтками), перейдіть на дрібне харчування (5-6 прийомів їжі на день) і намагайтеся поснідати, не встаючи з ліжка (нехай у вас під рукою завжди буде банан, жменя крекерів або горішків).

  1. Хронічна втома

Втомлюватися під час другої вагітності ви почнете частіше та сильніше, ніж під час першої. На це є як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. По-перше, ваш організм «за старою пам’яттю» набагато раніше і в більшій концентрації почне виробляти прогестерон, який викликає відчуття втоми та сонливості. По-друге, ніхто не скасовував турботу про першу дитину, адже вона на тлі вашої вагітності може вимагати підвищеної уваги. Це втомлює набагато більше, ніж робота, на яку ви бадьоро бігали з первістком у животі.

  1. Емоційні «гойдалки»

Нестабільний емоційний стан загалом притаманний періоду виношування дитини. Однак під час другої вагітності вас може «пробивати» на сльози без приводу набагато частіше. По-перше, причина може бути в банальній втомі та недосипанні. По-друге, багатьох мам мучать сумніви – а чи зможуть вони дбати про другу дитину без шкоди першій. На цьому ґрунті навіть можуть розвинутися депресивні стани, тому чуйно прислухайтеся до себе, більше відпочивайте і при необхідності не бійтеся відвідати психолога.

  1. Загострення хвороб

Друга вагітність характерна тим, що всі приховані (або зароблені під час першої вагітності) болячки вилазять назовні. Так, у жінки набагато раніше починає боліти поперек. Нове навантаження на ноги може призвести до варикозного розширення вен (навіть якщо його раніше не було або воно пройшло після першої вагітності). Через варикоз майбутні мами другої дитини вдвічі частіше стикаються з таким неприємним явищем, як геморой. Також під час другої вагітності збільшується ризик розвитку гестаційного діабету. Ну і звичайно, більш інтенсивно випадає волосся.

  1. Тренувальні перейми

Досвідчені мами під час другої вагітності раніше починають відчувати тренувальні перейми. Зазвичай матка починає скорочуватися і готуватися до пологів на початку третього триместру. Кількість та інтенсивність тренувальних перейм, швидше за все, також буде більшою. Тому мамі доведеться трохи понервувати.

  1. Швидкі пологи

Вже на 36-му тижні вам обов’язково потрібно зібрати «пологову сумку», тримати її на видному місці і не йти далеко від дому. Адже під час другої вагітності пологи можуть розпочатися раніше і пройти швидше, ніж перші. Це пов’язано з тим, що у жінки, яка народжувала, шийка матки більш еластична: як правило, для її розкриття потрібно всього 6 годин. А від початку реальних перейм до появи немовляти на світ може пройти лише 2-4 години.

  1. Тривале відновлення

Кожна вагітність – це навантаження на організм, після якого йому потрібен час на відновлення. Будьте готові до того, що вдруге цього часу потрібно більше. Тривалість післяпологового періоду зазвичай розтягується з 6-8 тижнів до трьох місяців. І швидше за все, вам доведеться допомагати своєму організму. Наприклад, матці після других пологів набагато важче скоротитися, ніж після перших. Тому дуже бажано виконувати вправи Кегеля. Також після другої вагітності у жінок частіше розвивається діастаз – він теж не піде самостійно, над м’язами живота доведеться попрацювати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...