Зміна грудних залоз під час вагітності

Зміна грудних залоз під час вагітностіКоли термін вагітності досягає 2-3 місяців, починається зміна грудних залоз. Вони збільшуються, стають дуже чутливими. Може навіть з’явитися деяке свербіння і біль.

Шкіра навколо соска стає темнішою, на грудях виявляються голубуваті жилки. До п’яти місяців збільшуються самі соски. Це указує на підготовку організму до грудного вигодовування. У деяких жінок при невеликому натисканні на груди може з’являтися жовтувата рідина – молозиво.

Кілька разів в день необхідно обмивати груди водою і милом, можна обережно користуватися мочалкою. Це не тільки елементарне правило гігієни для вагітних, але і свого роду масаж, що дозволяє підготувати груди до вигодовування майбутнього малюка. Після миття корисно обробляти соски жирним кремом, щоб шкіра на них не покривалася тріщинами.

В період вагітності груди збільшуються і, відповідно, стають важче. Щоб шкіра на ній не розтягувалася, потрібно постійно носити ліфчик. Жінкам, чекаючим дитину, потрібно прагнути підбирати моделі з широкими плічками, щоб тяжкість рівномірно розподілялася на плечах: адже це дозволяє уникнути болів в спині. Ліфчик повинен добре тримати груди, але не здавлювати її. Краще придбати модель більшого розміру із застібкою спереду, зручність якої виявиться під час годування дитини.

Джерело: malyuk

Поділитися в...

Вас може зацікавити...