ЗІВ’ЯЛО? ВИКИНЬ І ЗАБУДЬ. САМООБМАН ПІСЛЯ РОЗСТАВАННЯ

Розлучившись, люди нерідко починають дивитися на партнера іншими очима, по-новому його оцінювати. Трапляється, що через якийсь час вирішують возз’єднатися один з одним, вважаючи, що розрив був помилкою.

Аргументи, які ми для себе наводимо, вирішивши знову зійтися з колишнім, найчастіше типові, і багато з них – лише самообман. В нашій статті наведено  причини, за якими люди найчастіше дають партнерам другий шанс.

  1. Цього разу все буде по-іншому

Звичайно, це міф, тому що люди не змінюються. І якщо причиною розставання було, наприклад, грубе поводження чоловіка з жінкою, можливо, навіть рукоприкладство, не варто думати, що ваш партнер зміниться, і стане ніжним і ласкавим. Можливо, деякий час він буде здатний себе стримувати і контролювати свою поведінку, але злість і агресія – це психологічна особливість, діагноз. Лікуванню і коригуванню «хвороба» не піддається.

Інша справа, якщо причина розставання була іншою. Наприклад, зрада. Якщо ваш колишній зрадив вам, перебравши алкоголю, можливо, варто пробачити його. Біда в тому, що чоловіки і жінки ніколи не забувають минуле, і воно буде тяжіти над обома. Спогад про зраду і пов’язані з цим ревнощі стануть отруювати відносини в парі.

Звичайно, можна спробувати вдруге увійти в ту саму річку, але люди повинні спільно домовитися не згадувати про минуле. Не треба висловлювати претензії, докоряти один одного, хоча це буде дуже важко, особливо на початкових етапах. «Випробувальний термін» досить довгий. Він може тривати не один рік. Проте, якщо люди подолають кризу, їх пара стане міцною. Це психологічна боротьба, боротьба за те, щоб бути разом.

  1. Він радикально змінився

Змінитися повністю людина не в силах. Вона здатна лише трохи підкоригувати свою поведінку – і то, якщо тільки є сильна мотивація. Альфонси, бабії, жаднюги, агресори і алкоголіки, що обіцяють кинути пити, – це все не ваші «пасажири». Не варто довіряти словам.

Якщо розлучилися по менш вагомій причині, дайте шанс, але чітко сформулюйте умови, які повинен виконувати партнер, щоб утримати вас. Якщо чоловік приймає правила гри, вам слід простежити за тим, щоб він їх виконував.

Коли ваш партнер обіцяє вам змінитися, не варто вірити йому на слово, бо ви повинні зрозуміти, що людині належить себе «ламати», а це дуже важко. Якщо протягом півроку обранець тримає обіцянку, можете трохи зітхнути, але до кінця розслаблятися рано. Рік – це вже деяка визначеність.

  1. Ніхто мене не знає так добре, як мій колишній

Якщо ви вирішили повернутися до чоловіка тільки тому, що він знає, в якому настрої ви прокидаєтеся вранці, і що шоколадним цукеркам надаєте перевагу замість карамельок, то цього недостатньо. Ви займаєтеся самообманом. Насправді «він мене добре знає» – лише привід для повернення, яким ви прикриваєте свій страх залишитися одній. Жінці простіше відновити відносини з тим, з ким вона вже була довгий час, ніж шукати когось іншого. Варто пам’ятати тільки про одне: те, що ваш колишній знав про ваші звички і смаки, не завадило вам розлучитися. Чи варто вдруге наступати на ті ж граблі?

  1. Я навряд чи знайду когось краще

Ця причина тісно перегукується з попередньою. Такої позиції дотримуються невпевнені в собі, слабкі і ледачі люди: «Я не знаю, що робити, не знаю, куди йти, де знайомитися. Я не хочу вдарити палець об палець, щоб щось змінити, краще повернуся до того, що було» – така їхня філософія.

  1. Поганенький, але свій

Що маємо – не бережемо, втративши – плачемо. Поки жінка жила з чоловіком, не помічала його переваг. Лише після розставання зуміла оцінити колишнього по-справжньому, вирішивши, що він був «дуже навіть непоганий».

В момент втрати людина відчуває певний вакуум, а тому починає згадувати, іноді навіть ідеалізувати партнера. Кожній парі, яка знаходиться на межі розриву, рекомендують сто разів подумати, чи варто розходитися. Подумайте, що ви можете втратити, чи настільки поганий ваш партнер.

  1. Немає альтернативи

Перша ситуація: нові побачення переконали дівчину, що з усіх чоловіків, з якими вона зустрічалася після розриву, немає жодного гідного. Друга ситуація – жінка після розставання з колишнім партнером виявилася незатребуваною представниками сильної статі. З цієї причини вона вирішує повернутися. Можливо, не варто ставити на собі хрест, а продовжити пошуки і знайти того, хто дійсно вам підійде?

  1. Поки будемо дружити, але раптом

Це позиція собаки на сіні. Погодитися на дружбу після розриву може лише слабкий чоловік, який важко переживає розставання. Він буде чіплятися за запропоновану «дружбу» і пояснювати рішення жінки піти тим, що у неї зараз, можливо, «такий настрій, але вона переказиться і повернеться». Сильного чоловіка подібна ситуація влаштовувати не буде. «Дружба» з колишнім – це запасний аеродром, яким жінка має намір скористатися, якщо раптом в подальшому у неї не буде складатися особисте життя.

Є також чоловіки, які пропонують жінці «дружити» після розставання. Деякі дами погоджуються в надії на те, що одного разу обранець зрозуміє, кого втратив, і вони знову будуть разом. Найчастіше «хеппі енду» не відбувається.

  1. Чисто для сексу

За статистикою з колишніми сплять 43% жінок і 47% чоловіків. Просто «за звичкою» і тому, що не знаходять альтернативи. Однак не варто спокушатися. Якщо жінка думає, що, погодившись спати з колишнім чоловіком, зможе повернути його, то вона помиляється. Одним сексом утримати партнера неможливо. Разом з тим, інтимні стосунки з колишнім коханим заважають жінці завести новий роман, оскільки вона на нього не налаштована.

Секс з колишнім – це гальмо на шляху до майбутніх відносин: навіщо з ним спати, якщо не хочете відродити колишні стосунки? Варіант сексу в якості «допомоги» один одному, поки когось не знайшли, теж дивний. Секс з колишнім не можна розглядати, як розставання партнерів, тому що люди все одно продовжують жити разом, просто в іншому форматі. Наприклад, раніше вони лаялися через побут, а, коли роз’їхалися і стали зустрічатися лише для інтиму, побутові моменти зійшли нанівець, а пара продовжує спілкування.

  1. Він мене сильно любить

Дами часто придумують собі цей міф, коли колишній ніяк не залишає їх у спокої після розриву. Він постійно телефонує, заходить на роботу і додому, контролює кожен крок. Жінка розцінює таку поведінку, як велику любов з боку чоловіка і його небажання розлучатися з обраницею. Можливо, це і так. Але подібна любов – «хвора». Чи потрібна вона вам?

Поділитися в...

Вас може зацікавити...