Зір під час вагітності

Не ігноруйте відвідин не тільки акушера-гінеколога, але і офтальмолога. Буває, що по ходу вагітності з очима щось відбувається. На стані зору можуть відобразитися токсикоз і інші ускладнення вагітності. Адже відбувається гормональна перебудова організму, яка на всіх впливає по-різному. І очі – один з органів, що випробовують на собі її дію.

Консультації лікаря-офтальмолога необхідні всім майбутнім мамам. Навіть жінкам з нормальним зором необхідно одержати консультацію лікаря-офтальмолога двічі: на самому початку вагітності і безпосередньо перед пологами. Якщо є, або будуть знайдені які-небудь проблеми із зором, то до пологів доведеться готуватися особливо уважно.

Жінки, які носять контактні лінзи, іноді скаржаться, що відчувають незручність. В такому випадку необхідно звернутись до лікаря-офтальмолога та підібрати контактні лінзи з високою киснепроникністю – дихаючі (силікон-гідроглеві) контакті лінзи. Спробуйте чередувати лінзи з окулярами.

Іноді може створитися враження, що з початку вагітності зір погіршав. Вагітні жінки деколи дуже недовірливі (що цілком зрозуміло), тому їх упевненість в можливому погіршенні зору часто виявляється необґрунтованою. Проте ж такі побоювання все-таки можуть мати під собою і реальний ґрунт.

Лікарі-офтальмологи під час діагностики досліджують не тільки ступінь рефракції, але і стан сітківки. Чи немає на ній дегенеративних змін, надривів? Задача – підтримувати сітківку у хорошому стані, стежити, щоб не було кровотечі або розривів. Також у обов’язковому порядку лікарі обстежують очне дно і вимірюють очний тиск.

Судинні зміни дуже часто викликають ефект “мушок перед очима”. Далеко не завжди ці речі небезпечні, але звернути на них увагу лікаря, безумовно, стоїть. Іноді це може указувати і на патологію сітківки. Отже краще всього зайвий раз пройти обстеження і переконатися, що нічого страшного з вами не відбувається.

Вагітність і сітківка

Погіршення стану сітківки є однією з самих популярних причин неможливості природних пологів і рекомендації проведення кесарева перетини. При середньому і високому ступені короткозорості сітківка стоншується і розтягується. У зв’язку з цим збільшується ризик розривів і відшаровування сітківки в період пологів. Тому найчастіше щоб уникнути цієї проблеми акушер рекомендує хірургічну допомогу породіллі.

У сучасній офтальмології для попередження дистрофічних змін сітківки і ризику її відшарування проводиться профілактична лазерна коагуляція. Ця процедура проводиться амбулаторно, протягом декількох хвилин. Лазерний промінь укріплює сітківку, оберігаючи її від розтягування і відшаровування. Пам’ятайте, що вчасно зроблена нескладна процедура зміцнення сітківки цілком може позбавити Вас від необхідності кесарева перетини. Периферичну профілактичну лазерну коагуляцію можна робити до 30 тижнів вагітності. Докладніші про профілактичну периферичну лазерну коагуляцію сітківки.

Зір майбутнього малюка

Фундамент зорової системи дитини закладається приблизно на 2-у місяці вагітності.

Будь-які порушення в організмі матері викликають зміни в різних очних структурах залежно від терміну їх зародження і розвитку. Якщо, наприклад, у дитини не розділилися віка (а це відбувається в нормі на 7-у місяці вагітності), значить, шкідливий вплив на цей процес був зроблений саме цього місяця. Або, наприклад, у новонародженого діагностована природжена глаукома. Основна причина цього захворювання – недорозвинення райдужно-рогівкового кута, який формується на 7-8-й тижню. Саме в цей період матуся могла перенести важкий грип (ОРВІ і т.п. ), що і загальмувало правильний розвиток цієї структури ока.

Інший типовий приклад: розвиток природженої катаракти у немовляти відбувся унаслідок того, що мати перенесла під час вагітності краснуху, це і привело до помутніння кришталика.

В цілях профілактики проблем із зором майбутньої дитини важливо забезпечити сприятливі умови для розвитку структури ока малюка, тобто по можливості повністю виключити вплив на організм шкідливих чинників, які можуть порушити розвиток очної тканини.

Джерело: http://cimilio. com

Поділитися в...

Вас може зацікавити...