Зір новонародженого

Зір новонародженогоВже з перших хвилин життя новонароджений бачить навколишній світ. У відповідь на освітлення очей ліхтариком малюк моргає, мружить очки, відсовує голову назад. Краще всього дитина фокусує погляд на відстані 25-30 см; це якраз та відстань, на якому немовля, що смокче груди, бачить обличчя своєї мами. Більшість дітей до середини другого тижня життя вміє, хоча і короткочасно, утримувати в полі зору рухомий предмет. Ця фіксація триває всього лише декілька секунд, а рухи очей новонародженого ще нестійкі і стрибкоподібні.

Пройде всього лише тиждень-другий – і орієнтовні зорові реакції дитини стануть ще розвиненішими. Новонароджений тритижневого віку вже не тільки зупиняє на іграшці погляд, але і супроводжує її очима вправо і вліво на деякій відстані. При цьому рухи очей у малюка стають вже плавнішими і координованими.

Слід зазначити, що діти, що народилися недоношеними, можуть фіксувати погляд дещо пізніше, ніж їх однолітки, що народилися в строк.

Для будь-якого немовляти, особливо для легкозбуджуваного або що народився недоношеним, кращим об’єктом для зорового і слухового зосередження і разом з тим кращим "заспокійливим засобом" є обличчя, руки і голос матері. Цей голос дитина чув ще всередині утроби і звик до нього. Тепер крихітка вчиться співвідносити риси обличчя матері, тепло її рук з її голосом і інтонаціями. Проте це не означає, що новонародженому взагалі не потрібні іграшки.

Бажано, щоб перші іграшки малюка були яскравими (червоного, оранжевого, жовтого кольору), розміром 8-10 см і звучними. Переміщаючи таку іграшку управо-вліво, вгору-вниз, ми викликаємо реакцію стеження. В ролі "живої іграшки" може виступати і дорослий. Для цього співайте, говоріть з малюком і одночасно ходіть поряд з ним.

На третьому-четвертому тижні життя над ліжечком на відстані 40-50 см від обличчя дитини можна повісити яскраву, але не багатоколірну іграшку. Крихті буде зручно вчитися фіксувати на іграшці погляд. В подальші місяці можна буде міняти іграшки над ліжечком, пересувати їх, опускати нижче, коли малюк почне піднімати ручки.

Джерело: 7ya.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...