• Без категорії

Зір дитини до року

Зір дитини до рокуУ перший рік маля дивує свою щасливу і, можливо, трохи розгублену матусю кожен день. Крім того, буквально за ці 12 місяців малюк постійно і досить сильно змінюється, причому не тільки зовні, досить сильно змінюються і органи чуття, особливо зір новонародженого.

Становлення зорової системи карапуза – дуже тривалий багатоетапний процес: перші тижні життя малюк бачить все дуже розмито, в три місяці чіткості зору малюка вистачає лише на півметра, поступово ця відстань, звичайно, збільшується.

«Блукаючі» оченята

Перші тижні у карапуза оченята немов «блукають», тому створюється видимість, що малюк косить. Це пов’язано з малюкової далекозорістю. Малюк також може косити через занадто велике перенісся, через тиждень носик підросте і косоокість пройде. Також зводити оченята до перенісся малюк може, щоб розглянути якийсь предмет поблизу. Поступово фізіологічні особливості нормалізуються, і косоокість пройде саме по собі.

Лікар все бачить

Належність або відсутність проблем із зором дитини до року може визначити лише окуліст. Тому дуже важливо планове відвідування цього лікаря, який чекає новонароджених на місяць, в пів рочки, а потім в рік. Щоразу у лікаря з’являються все нові можливості досліджувати зір вашого крихти, щоб вчасно виявити або ж попередити можливі проблеми з його зором.

У випадку найменших підозр, що у вашого карапуза можливо проблеми із зором, зводіть його до окуліста. Краще зайвий раз перевірити і перестрахуватися, ніж запустити існуючу проблему. Про спадковість забувати також не варто і таким діткам потрібно частіше бувати у офтальмолога. Зір дитини до року легко піддається лікарському впливу, тому вчасно виявлену проблему можна швидко вирішити, а от, якщо її запустити, то зір малюка може зіпсуватися.

Потрібно дуже уважно стежити за здоров’ям свого малюка. Тому, якщо у малюка сильно запалилися повіки, вони стали твердими і набряклими, то потрібно терміново йти до лікаря, оскільки це явні симптоми блефарити. Насторожити молоду маму також повинні часто червоніючі оченята, виділення в куточках очей, тривала наявність косоокості. Однак своєчасна допомога окуліста швидко позбавить малюка від неприємних відчуттів.

Пам’ятайте, зір новонародженого потребує особливої уваги батьків та лікарів, адже багато в чому саме від першого року життя залежить, яким воно буде надалі, тому зробіть все, щоб зір вашого крихти було стовідсотковим.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...