• Без категорії

Зимова прогулянка майбутньої мами

 Зимова прогулянка майбутньої мами

З настанням зими у майбутніх мам з’явилася нова проблема – сніг і лід зробили тротуари і сходинки слизькими, адже будь-яке падіння може бути небезпечним і для вагітної і для її ще не народженого малюка. Як же бути?

Тверда хода

Щоб утримати рівновагу на будь-якій слизькій доріжці, вам потрібне відповідне взуття: з гумовою і рельєфною підошвою, на маленькому каблучку.
Вона дозволить стопам правильно опускатися на землю і забезпечить потрібну площу опори.

Щоб під час прогулянки стопи міцно тримали вас, частіше тренуйте їх удома: ходіть те на п’ятах, то на носках. П’ятихвилинного підходу вранці і увечері буде досить.

Падіння без проблем

Гнучкість м’язів поясниці і ніг захистить вас від травм, навіть якщо ви посковзнетеся і впадете. Тому бажано щодня робити просту вправу. З’єднайте руки над головою, узявшися за лікті, і нахилитеся вперед. Розслабтеся, і хай тяжкість верхньої частини тіла тягне вас вниз, розтягуючи м’язи спини і ніг. Залишайтеся в такому положенні 15-30 секунд, потім поверніться в початкове положення і опустіть руки вниз. Повторюйте не менше 6 разів за підхід.

Маленька хитрість

Потрапивши на дуже слизьку поверхню, допоможіть собі, пригадавши про особливий тип ходи. Розставте ноги на 5-10 см, злегка розведіть руки в сторони і йдіть, як пінгвін, злегка зігнувши ноги і “перевалюючись” з однією на іншу. Наступайте на землю всією стопою. Тоді ви зможете утримувати баланс і не впадете.

Завидна стійкість

Утримувати рівновагу на слизьких доріжках нам допомагають м’язи внутрішньої поверхні стегон, які до того ж не дадуть ногам роз’їжджатися в сторони.

* Лежачи на боку, покладіть верхню ногу схрещено на підлогу і піднімайте нижню не менше 15 разів.

* І ще одна вправа: встаньте на одну ногу, а через 15-30 секунд поміняйте її на іншу. Повторюйте цей рух по 20 разів – і ви приємно здивуєтеся, коли незабаром відчуєте, що ваші ноги стали сильніше і утриматися взимку на дорозі для вас не складає труднощів.

Геть утомленість!

Треновані м’язи спини допоможуть вам довго насолоджуватися прогулянками. Підійдіть до стіни, притуліться до неї головою, спиною і сідницями, відступивши ногами на 3-4 см. Тепер тягніться головою вгору, неначе намагаєтеся стати вище, а поясницею – до стіни.

Без напруги

Дихайте під час прогулянки глибоко і поволі – так ви зможете зняти стрес і настроїтися на спокійний лад. Щоб навчитися дихати правильно, потренуйтеся удома. Для цього лягаєте на спину, закрийте очі і на вдиху розкривайте грудну клітку на чотири рахунки, а на видиху так само сильно зводите міжреберні м’язи, і теж за чотири рахунки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...