Жовті кірочки на голові малюка. Що це таке і що з ними робити?

Жовті кірочки на голові малюка. Що це таке і що з ними робитиУ багатьох малюків з’являються на голові жовті кірочки. Їх ще іноді називають себорейними кірочками або “колисковою шапочкою”. З’явитися вони можуть як в ранньому віці, так і у діток старше – двох або трьох років. Спробуємо все-таки розібратися в причинах появи жовтих кірочок і встановити методи боротьби з ними.

Якщо у вашого малюка з’явилися жовті кірочки – уважно огляньте малюка.

Якщо скоринки займають невелику тім’яну область голови дитини – все не так страшно.

У цьому випадку скоринки можуть бути:

  1. залишками мастила.
  2. результатом підвищеної секреції потових залоз малюка.
  3. результатом неправильного купання, наприклад, занадто частого миття шампунем.

Якщо помітили скоринки ще й на бровках – це вже поганий сигнал. Скориночки можуть служити ознакою атопічного дерматиту або діатезу. Якщо на личку виникають червоні запалення, які потім покриваються жовтою скоринкою – це майже напевно діатез. Тому обов’язково покажіть дитину дерматологу!

Причиною атопічного дерматиту та діатезу майже завжди служить алергія – харчова (на продукти харчування), на пил, на тварин і т.д. Головне – встановити причину алергії.

Якщо дитина на грудному вигодовуванні, мамі слід краще дотримуватися дієти і відмовитися від будь-яких алергенних продуктів. Можливо, якийсь час доведеться “посидіти” на одній гречці.

Якщо дитина вже їсть інші продукти – придивіться до її раціону і, якщо точно не знаєте який саме продукт викликав алергію, перейдіть до неаллергенних продуктів. Після того, як пройдуть прояви алергії, обережно вводьте нові продукти, щоб не пропустити алерген.

Для запобігання появи побутової алергії стежте за чистотою приміщення – частіше провітрюйте, протирайте підлогу. Якщо повітря сухе, купіть зволожувач повітря.

Які поради можна дати по позбавленню від кірочок?

  1. На личку скоринки не треба чіпати взагалі – самі висохнуть і відпадуть. Тільки дотримуйтесь рекомендацій лікаря по догляду за ними.
  2. На голові скоринки можна зчісувати. За 20-30 хвилин до купання змастіть стерильною соняшниковою олією. Також можна використовувати спеціальне масло проти кірочок. Багато матусь використовують для цих цілей дитячий крем – головне, щоб у складі були олії.

Одягніть шапочку. Можна додатково, для кращого розмокання кірочок, обернути тім’я поліетиленом.

Потім, перед купанням або в час, почухайте в різних напрямках голову дитини спеціальною дитячої щіточкою з м’якою щетиною. Якщо волосся у дитини багато – то дитячим гребінцем.

Колупати і відколупувати скоринки не можна! Щіткою проведіть не більше пари раз! Шкірочка не повинна почервоніти! Врахуйте, шкіра у дитини ніжна, її дуже легко травмувати і занести інфекцію! Тому, якщо кількість кірочок невелика, багато досвідчених мам воліють взагалі їх не вичісувати.

  1. Спробуйте оцінити об’єктивно – наскільки тепло ви одягаєте малюка. Найкраще це зробити – поторкавши рукою тім’я і ступні. Вони повинні бути сухими і теплими, але не гарячими. Якщо ступні мокрі – дитина потіє, їй жарко. У більш старших дітей можна помацати спинку і шийку: якщо вони вологі або мокрі – дитині жарко.

Пам’ятайте – одягати малюка треба по погоді. Йому повинно бути не холодно і не жарко. Не думайте, що натягування на дитину сто одежинок, врятує її від застуди. Вона просто перегріється, спітніє і тоді її може продути навіть влітку найменшим протягом.

  1. Правильно вводьте нові продукти в раціон дитини. Перший прикорм починають з чайної ложечки, поступово збільшуючи порцію. Як дитина подорослішає, можна вводити нові продукти більш сміливо. Але ніколи не давайте нові продукти частіше, ніж раз на тиждень! І уважно стежте, чи не виникла алергічна реакція.
  2. Правильно купайте малюка. Грудничків мити з милом або шампунями взагалі немає ніякого сенсу – вони дуже швидко можуть пересушити шкірку, що, в свою чергу, призведе до нових подразнень. Тому, якщо ви хочете використовувати шампунь – то використовуйте його не частіше разу на тиждень.
  3. Не бійтеся звертатися за допомогою і порадою до лікарів – педіатра та дерматолога. На відміну від інтернет-порадників, вони можуть оглянути вашу дитину і точно поставити діагноз.

Здоров’я вам і вашим малюкам!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...