Живіт після пологів


Давайте піднімемо тему, з якою часто стикаються мами після пологів – діастаз або розбіжність прямих м’язів живота. Лікарі розділяють три стадії діастаз. Перша – 2-5 см розбіжності, друга – 5-10 і третя, найважча, – більше 10-ти см.

Під час вагітності м’язи преса лунають в сторони, з’єднувальні сухожилля натягаються, дозволяючи животику рости. При хорошому кровообігу і достатньому вмісті колагену, після пологів сполучна тканина приходить в норму і відстань між прямими абдомінальними м’язами повертається в норму (0,5-2 см). Але реалії такі, що не завжди все відбувається так легко, швидко і само по собі.

Чи загрожує діастаз?
Це залежить від декількох факторів. На першому місці генетика. Якість шкіри визначається генетично, якщо у вашої мами, бабусі або тітки були проблеми подібного роду, то ви в групі ризику. Спосіб життя, ступінь натренованості, розвиток вагітності – теж мають значення. Якщо ви вели активний спосіб життя, кололи пресом горіхи, за вагітність набрали не більше 10-12 кг – швидше за все, діастаз вам не загрожує.

Як визначити, чи є він?
Діастаз відмінно видно неозброєним поглядом. Спробуйте в положенні напівлежачи покашляти, злегка відірвавши лопатки від підлоги. Якщо м’язи преса напружуючись, створюють вид «будиночка» означає діастаз – ваша історія. При наявності розбіжності, якщо ви ляжете рівно на підлогу і напряжете живіт, то пальцями зможете прищепити відстань між прямими м’язами – це він.

І що?
Діастаз не проходить сам по собі. Природа сполучних сухожиль не дозволяє їм самостійно стягуватися і повертати форму. Згодом, якщо не вжити жодних дій, розбіжність буде тільки збільшуватися. Це загрожує опущенню внутрішніх органів і їх деформацію.

Що робити?
Краще за все не допускати появи, звичайно. Займатися спортом до вагітності, зміцнювати м’язи кора і преса, стежити за раціоном, вживати достатню кількість білків і амінокислот з натуральних продуктів.

А якщо момент профілактики упущений?
Чим раніше почати відновлення, тим краще. Після пологів є буквально кілька місяців для того, щоб якось виправити ситуацію. Стандартні підйоми корпусу або ніг тут не допоможуть. Необхідний спеціальний комплекс вправ, який не створюватиме високого внутрішньочеревного тиску. І знову таки – вживайте амінокислоти, які є будівельними клітинами для м’язів і сухожиль.

Отже, запам’ятайте свої дії:

  •  Регулярні вправи, які не створюють внутрішнього тиску (вакуумний живіт, дихальна гімнастика, полускручіванія, планки, нижні тяги), вправи для найширших м’язів спини і грудних м’язів.
  • Продукти, багаті колагеном і коензимами Q10, вітамін Е.
  • Зміцнення судин, лімфодренаж (контрастний душ, обтирання, скраби, маски, обгортання).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...