• Без категорії

Жіноча вагітність і кішка в будинку

Жіноча вагітність і кішка в будинку

Міф про те, що домашню кішку потрібно обов’язково ізолювати від вагітної жінки, заснований на тому факті, що наші мурликаючі друзі дуже часто є носіями небезпечної для здоров’я людини мікроорганізму – токсоплазми.

Проте зовсім не враховується можливість того, що і наш власний організм за своє життя вже встиг близько зіткнутися з небезпечним мікробом, а тому не забувайте надійно від нього захиститися.
Щоб розібратися в цьому питанні, потрібно з’ясувати, що ж це за мікроб такий, здатний причинити людині і його пухнастим улюбленцям так багато неприємностей. У кішок паразитує Toxoplasma gondii (токсоплазма гонді), якою тварина може заразитися, поїдаючи сире інфіковане м’ясо, а також випадково проковтнувши мікроба з фекаліями або водою.

Інкубаційний період – від декількох днів до шести тижнів. Захворювання може проходити в декількох формах, залежно від чого розрізняються і симптоми прояву хвороби. Відомо, що збудник хвороби – один і той же, як у людини, так і у кішок.

Багато хто знає, що токсоплазма вражає репродуктивну систему, викликаючи загибель плодів або народження неповноцінних дітей. Тому-то так часто можна почути рекомендації не допускати спілкування вагітних жінок з кішками. З тієї ж причини домашні улюбленці нерідко бувають вигнані з будинку, якщо сім’я чекає надбавки сімейства.

Чи так обґрунтований страх заразитися від “братів наших менших”?

Чи можна вагітним жінкам тримати в будинку кішку? Найчастіше, побоювання викликає вірогідність того, що тварина є потенційним джерелом збудника токсоплазмоза. Дійсно, зараження жінки цією хворобою під час виношування плоду таїть в собі колосальну небезпеку. Викидень – це ще найстрашніше, що може трапитися. Жахливіше, якщо народиться неповноцінна дитина, каліка. Ось це дійсно – біда для всієї сім’ї на все життя.

Враховуючи малоприємний шанс придбати масу проблем від сусідства улюбленої кішечки, люди всіма шляхами прагнуть позбавитися тварини в будинку. Але насправді з цим не слід поспішати. Якби дійсне зараження вагітних жінок токсоплазмозом від домашніх улюбленців було таким неминучим і поширеним явищем, то половина людства нині пересувалася б в інвалідних колясках. На щастя, для виникнення дійсно небезпечної ситуації для жінки і її майбутнього потомства потрібен фатальний збіг багатьох обставин.

По-перше, якщо кішка давно живе з вами і встигла перехворіти токсоплазмозом, то, швидше за все, і ви самі перенесли це захворювання (а симптоми його дуже незначні, їх цілком можна віднести на рахунок простуди), а значить, ваш організм володіє імунітетом, що виключає повторне зараження токсоплазмою. Вважається, що більше половини населення земної кулі інфіковане цим мікроорганізмом. Наприклад, у Франції – близько 90 %, в Америці – близько 60 %, в Росії – близько 70 % . До слова, токсоплазмозом можна заразитися не тільки від кішок. Небезпечний мікроорганізм можна занести в організм при обробці сирого інфікованого м’яса або при садово-городніх роботах, копаючись в забрудненій мікробами землі. Це потрібно враховувати майбутнім матерям. Як вже було сказано, токсоплазмозом жінка, що перехворіла, придбаває імунітет, тобто несприйнятливість до захворювання. Це значить, що небезпека для майбутньої вагітності і потомства вже позаду.

По-друге, кішки, що перенесли токсоплазмоз, також придбавають активний імунітет і стають незаразливі для оточуючих. Таким чином, той фатальний збіг обставин, здатних зіпсувати людям радість материнства і батьківства, має на увазі, що в період очікування сім’єю поповнення сімейства, їх вихованка “підхоплює” десь токсоплазму, захворює і заражає свою власницю.

У світлі вищевикладених фактів така вірогідність мала, але все таки існує, і скидати її з рахунків не можна. Щоб остаточно вирішити, чи варто позбавлятися від кішки, хай її досліджують у ветеринарній клініці. Відповідні аналізи повинні зробити в лікарні і господині тварини. Якщо за вашими (з кішкою) плечима вже числитиметься колись перенесене захворювання, то йдіть далі по життю разом, не розлучаючись. Якщо кішка не має імунітету, то у неї зберігається ризик заразитися (у самий невідповідний момент) токсоплазмозом, а це, як ви розумієте, ускладнює справу.

Для попередження зараження вихованця не випускайте його на вулицю, не годуйте сирим м’ясом, не давайте молочних продуктів, що не пройшли термічну обробку. Вагітним жінкам краще утриматися від прибирання котячих “туалетів”, доручивши це іншим членам сім’ї. Якщо ж це неможливо, то користуйтеся при прибиранні гумовими рукавичками (краще одноразовими). Періодично дезінфікуйте лоток кішки кип’ятком. І лише в крайньому випадку, якщо вже дуже жахливо, можна попросити родичів потримати вихованку в їх будинку до тих пір, поки не з’явиться на світ ваш довгожданий малюк.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...