• Без категорії

Жінки еволюціонують і зможуть народжувати в 40-річному віці

Жінки еволюціонують і зможуть народжувати в 40-річному віціСхоже, медикам слід забути про термін «старородяща». На думку британських вчених, жіночий організм зараз знаходиться на черговій стадії еволюції, результатом якої стане здібність до збереження фертільності в достатньо зрілому віці.

Багато сучасних пані відкладають народження дитини на пізній вік. Проте при цьому стати матерями без особливих ускладнень зможуть тільки жінки з більш "довгостроковими" генами народжуваності. Це означає, що їх гени передаватимуться до дітей, і тоді середня тривалість фертільного віку збільшуватиметься.

Яскравий приклад – італійська кінодіва Моніка Беллучі. 46-річна актриса цього року вдруге стала мамою і при цьому вона не раз заявляла, що завагітніла природним чином, не вдаючись до процедури штучного запліднення. На думку зірки, вся справа в здоровій генетиці – її бабуся народила дитину в 47 років.

Дослідження, проведене фахівцями Університету Шеффілда, показало, що раніше жінки виходили заміж рано, а якщо чоловік помирав, то були вже дуже старі, щоб знову вийти заміж. Все це сприяло ранній народжуваності, пише "Росбалт.ру". Але тепер небажання осісти і породжувати потомство в молодості може привести до того, що здібність до дітородіння буде більш розвинена у жінок старшого віку.

Тепер же "природний відбір, що підтримує народжуваність у молодому віці, може ослабіти, а відносна сила природного відбору дітородіння в старшому віці – підвищитися, що через декілька поколінь потенційно може привести до підвищення здатності дітородіння серед немолодих", – відзначають дослідники.

Джерело: Kleo.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...