Зелена кава для схуднення – правда чи міф?

zelena-kavaСьогодні простір інтернету рясніє повідомленнями про чудодійні властивості зеленої кави. Автори статей стверджують, що він допоможе позбутися зайвої ваги і правильно схуднути, зміцнити здоров’я і зберегти молодість. Але чи так це насправді?

Для початку давайте розберемося з самою кавою.  Зелена кава – це свіжі зерна, які очистили, висушили і… не обсмажили. У результаті виходять кавові зерна, колір яких в залежності від сорту варіюється від темно-зеленого до світло-зеленого, з легким сіруватим відтінком. Смак зеленої кави відрізняється від звичної для нас чорної – він трав’янистий і не гірчить, а аромат напою легкий і ледве вловимий. Приготувати зелену каву самостійно досить просто, потрібно підсушити зерна на сковороді (зовсім небагато, до зміни кольору і запаху), змолоти їх і зварити звичайним способом. Якщо ви бажаєте отримати більш ароматний напій, зерна необхідно більше обсмажити.

Чи допоможе зелена кава схуднути? Питання спірне. З одного боку кави є прекрасним джерелом кофеїну. Кофеїн знижує згортання крові, активізує процеси тканинного окислення, збільшує психічну збудливість, покращує концентрацію уваги, піднімає настрій, затримує настання втоми. Діючи через симпатоадреналову систему, посилює скоротливість серцевого м’яза і підвищує швидкість вивільнення (мобілізації) жирних кислот, збільшуючи використання їх як енергетичного субстрату при виконанні аеробних навантажень. Тому вживання якісної кави та чаю входять в рекомендації всіх дієтологів, які працюють в області зниження ваги.

Багато хто з вас, можливо, звертали увагу, що якщо випити чашку кави (без цукру) натщесерце, голод на деякий час безслідно зникає? Як з’ясувалося, кофеїн сприяє розпаду глікогену (енергетичної субстанції печінки), що призводить до виділення цукру в кров і незначного підвищення його концентрації в крові. Глюкоза, що отримується з різних вуглеводів, є ідеальним паливом для нашого організму, як бензин для машини. Але, на відміну від машини, організм не можна зупинити, а потім завести знову. Саме тому частину глюкози, що надходить з їжею, він обов’язково запасає про запас. Паливо, запасене про запас – це і є глікоген, – «консерви» з глюкози, які організм буде «розконсервувати» у міру необхідності.

Синтезується і зберігається запас глікогену в печінці. І ще дуже маленька частина в м’язах – так як м’язові клітини потребують миттєвому надходженні енергії і часом не можуть чекати, поки вона дійде з печінки. Але вся справа в тому, що запасати глікоген організм може тільки строго в певній кількості. Неможливо змусити запасти глікогену більше, ніж це дано природою.

Наш організм влаштований так, що почуття ситості виникає при підвищенні рівня цукру в крові. Коли запаси цієї енергії (глікогену) виснажуються, черга доходить до жирів. Збільшення в крові рівня цукру і жирних кислот – одна з причин появи відчуття бадьорості, припливу енергії, внутрішнього тепла і появи відчуття ситості. Ця реакція організму на кофеїн була відома дуже давно. Саме тому міцно заварений чай (чефір) так популярний в місцях позбавлення волі, де нестача харчування часто поєднується з холодним кліматом. Для нас важливо, що кофеїн має здатність опосередковано стимулювати розпад підшкірного жиру.

Дієтологи часто рекомендують своїм пацієнтам проводити аеробне навантаження вранці, на «голодний шлунок», коли запас глікогену мінімальний. І бажано за годину-півтори до цього випити чашечку чорної міцної кави. Такий прийом кофеїну дозволяє уникнути порушення добових біоритмів людського організму, прискорити процес згоряння жирів при ранковому аеробномунавантаженні і правильно схуднути.

Крім кофеїну зелена кава відрізняється високим вмістом «хлорогенової кислоти». Саме на неї роблять ставку маркетологи, активно просувають зелену каву, як засіб для схуднення. Спираючись на ряд досліджень, вони стверджують, що «хлорогенова кислота» володіє високими антиоксидантними властивостями, допомагає зберегти молодість і прискорити спалювання жирів. З’ясувати чи так це насправді досить складно, в інтернеті переважають лише рекламні статті із загальними фразами. Розібратися самостійно навряд чи можливо, адже мало хто з простих користувачів добре розбирається в біохімії та фізіології організму. Але все-таки спробуємо розібратися.

Отже, «хлорогенова кислота» представляє собою складний ефір, що складається з хінної і кавової кислоти. Вона має антиоксидантні, протизапальні, імуностимулюючі і антидіабетичні властивості; сприяє зниженню рівня холестерину і цукру в крові. Крім кавових зерен «хлорогенова кислота» міститься в шпинаті, капусті, моркві, баклажанах, журавлині, артишоках і навіть картоплі. Але є одна умова! Ця «чудодійна» кислота руйнується при термічній обробці. Тому зелена кава, яку нам активно рекламують, як революційний засіб для схуднення, жодним чином не несе в собі заявленої цінності. Якщо ж ви хочете відчути на собі корисні властивості зеленої кави, її треба приймати у вигляді екстракту, а не напою.

І найголовніше, не варто сподіватися на зелену каву, як на єдиний спосіб позбавлення від зайвої ваги. Так, певною мірою вона, як і проста чорна кава, допоможе вам схуднути, але без правильного харчування і фізичних навантажень ефект її буде настільки мінімальний, що ви цього просто не помітите.

Якщо ж ви надумали придбати зелену каву в Києві, пропонуємо скористатися послугами сайту http://kiev.zelena-kava.org.ua/. Де ви придбаєте якісний продукт за помірними цінами в найшвидші сроки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...