Здоров’я нирок у вагітних

Здоров'я нирок у вагітнихНирки – один з найбільш вразливих органів вагітної жінки. З одного боку, вони відчувають подвоєне навантаження, працюючи як за маму, так і за малюка. З іншого боку, піддаються серйозному механічному впливу, будучи здавленими зростаючим плодом. Саме тому серед перших питань, які задасть гінеколог жінці при постановці на облік буде стан нирок. Чи були раніше проблеми? Як часто з’являлися набряки? І інші.

Жінка «в цікавому положенні» може стикатися з цілою низкою неприємних симптомів.

Пієлонефрит вагітних

Застій рідини в нирках може спровокувати розвиток інфекції. Запалення зазвичай проявляється різким підвищенням температури (38 – 40 градусів), нудотою, блювотою, слабкістю і болями в районі попереку, особливо при диханні.

Лікується пієлонефрит вагітних в стаціонарі, приблизно, 4-6 тижнів.

Набряки

Невеликі набряки у майбутніх мам – елемент норми. Вам всього лише доведеться відмовитися на час від носіння кілець і тісного взуття. Але коли аналізи показують наявність білка, а тиск перевищує норму, слід обов’язково звернутися до лікаря. Перераховані симптоми можуть свідчити про серйозне захворювання – гестозі, небезпечному як для жінки, так і для дитини.

Уникнути ускладнень допоможуть наступні рекомендації

Пийте не менше 1,5 літрів рідини на добу. Це не збільшить набряки, як вважали раніше деякі лікарі, а, навпаки, дозволить уникнути застою рідини.

Виключіть з ужитку все солоне, копчене, мариноване, а також смажене.

Пийте сечогінні відвари, рекомендовані вашим лікарем, і журавлинний сік.

Більш часте, ніж зазвичай, відвідування туалету

Зазвичай жінки помічають таку неприємну особливість вже в першому триместрі вагітності. Це пов’язано з гормональною перебудовою організму. Звертайте увагу на відчуття печіння чи болю. Якщо вони відсутні, хвилюватися не варто.

У другому триместрі неприємності зазвичай забуваються. І наступний виток небажаних симптомів підстерігає вагітних на заключному етапі виношування дитинки. Тут вже в силу вступає механічний тиск карапуза на сечовий міхур. Найбільш прикрий момент – мимовільне сечовипускання при чханні або різкій зміні положення тіла.

Щоб не псувати собі настрій через можливі неприємності, виконуйте наступні рекомендації:

заведіть звичку відвідувати туалет якомога частіше, навіть якщо не відчуваєте в цьому необхідності;

регулярно виконуйте вправи Кегеля;

користуйтеся прокладками «на кожен день».

Болі в області попереку

Якщо вони з’явилися в третьому триместрі, цілком імовірно, що причина в передавлюванні нирок і порушенні їх функції.

Робіть масаж попереку і крижів (тільки не тисніть безпосередньо на нирки).

Спробуйте використовувати для сидіння замість звичного стільця спеціальний великий надувний м’яч для занять гімнастикою.

Виконуйте вправи для спини. Одне з найбільш популярних – «кішка», тобто випинання і прогин попереку в положенні рачки.

Будь ласка, пам’ятайте, що самостійна постановка діагнозів вкрай небезпечна, особливо для жінок, які чекають малюка. Якщо ви помітили у себе перераховані симптоми, обов’язково скажіть про це лікарю.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...