• Без категорії

Здоров’я майбутнього малюка

Здоров'я майбутнього малюкаСерйозні думки про здоров’я майбутнього малюка часто приходять разом з вагітністю, коли змінити що-небудь буває запізно.

За даними медичної статистики у абсолютно здорових молодих людей ризик народити неповноцінну дитину складає 5%. Якщо сім’я не потрапляє в ці відсотки, то це, звичайно, небагато. А якщо потрапляє?

У всьому світі вже давно прийнято говорити про заплановану вагітність. Подружня пара, готуючись до вагітності, повинна пройти повне медичне обстеження ще до зачаття дитини, щоб запобігти можливим проблемам в майбутньому.

Вірусні інфекції треба виявити і пролікувати до зачаття, оскільки вони можуть привести до викидня або викликати вади розвитку плоду. Якщо виявляється, що у жінки немає імунітету до краснухи – необхідно зробити щеплення за три місяці до настання вагітності.

Важливий крок в плануванні здорової дитини – з’ясування хромосомного набору майбутніх батьків. Це дослідження крові в деяких країнах так само звичайно, як визначення групи крові і резус-фактора. Дослідження хромосомного набору – це аналіз для двох, тому що дитина одержує половину хромосом від мами, а половину – від тата.

Плануючи вагітність дружини повинні відмовитися від куріння, наркотиків, алкоголю за декілька місяців до зачаття. Найважливіший період вагітності – перші 12 тижнів, коли йде закладка органів малюка. В цей час жінка повинна одержувати повноцінне харчування, вітаміни, мати мінімум навантажень і стресів.

Деяким вагітним необхідне проведення спеціальних методів пренатальної діагностики, таких як біопсія хоріона, амніоцентез. Обов’язковими для генетичного дослідження клітин плоду є вік вагітної старше 35 років, наявність в сім’ї дитини з вадами розвитку або хромосомною патологією, перенесення хромосомних перебудов одним з подружжя, а також ультразвукові відхилення і зміна рівня альфафетопротєїна.

Проведене вчасно обстеження вагітної дозволяє виявити більшу частину природженої і спадкової патології і запобігти народженню хворої дитини.

Джерело: ivona.bigmir.net

Поділитися в...

Вас може зацікавити...