Збираємося в пологовий будинок

Збираємося в пологовий будинок Коли мова заходить про збори в пологовий будинок, майбутні матусі починають нервово сіпатися. На це є дві причини: майбутні пологи і питання, які ж речі необхідно взяти з собою.

Почнемо, мабуть, з списку необхідних речей для новонародженого і мами.

В ідеалі, зібрати пакет в пологовий будинок варто заздалегідь. На жаль, ніхто не застрахований від передчасних пологів, тому, нехай речі будуть готові вже з 7 місяця вагітності.

Як правило, в жіночих консультаціях лікар-гінеколог дає рекомендаційний список речей. Але чи все в ньому зазначене дійсно необхідно? Будемо розбиратися.

Почнемо з того, що речі потрібно збирати не в спортивні та дорожні сумки, а в звичайні пакети. Чому? У пологових будинках не дозволено зберігати сумки, речі під ліжками, так як це заважає прибиранню палати. Пакет, в свою чергу, ви легко зможете запхнути в тумбочку біля ліжка.

Речі для мами:

Документи: Паспорт; Обмінна карта; Якщо ви плануєте платні пологи, укладіть договір на 36 тижні вагітності, який також майте при собі. Для допуску чоловіка в пологову палату, також потрібно мати додаткові довідки про стан здоров’я чоловіка. Уточнюйте у вашому пологовому будинку.

Засоби особистої гігієни: Шампунь, мило (краще рідке та антибактеріальне), зубна паста, щітка, бритва, туалетний папір; Прокладки для грудей; Бепантен, крем-рятівник від тріщин на сосках, спеціальні післяпологові прокладки (звичайні навряд чи зможуть впоратися з великою кількістю виділень після пологів) і прокладки з крильцями (на період, коли виділення зменшаться, їх можуть підвести і пізніше); Рушники для тіла та обличчя.

Речі: Халат; Гумові шльопанці; Бюстгальтер для годування БЕЗ кісточок; Шкарпетки (теплі або тонкі – орієнтуйтеся на пору року); бандаж; Заколки для волосся.

Інше: Зарядний пристрій до мобільного; Гроші (вони можуть вам і зовсім не знадобитися); Посуд (чайна та столова ложка, виделка, чашка, тарілка); Негазована вода (їй можна змочувати губи під час сутичок, пити не можна!); Блокнот з кульковою ручкою (для запису рекомендацій); Печиво для перекусу після пологів.

Також радять брати фотоапарат і що-небудь для дозвілля (книгу, плеєр і т.п.).

Речі для малюка:

 1. Дитяче гіпоалергенних мило;
 2. Пачка підгузників для самих маленьких (3-6 кг);
 3. Крем або присипку;
 4. Бепантен (якщо не собі, то малюкові від попрілостей на попі);
 5. Вологі серветки;
 6. М’який рушник;
 7. Пелюшки (теплі і тонкі);
 8. Ножнички (АЛЕ! У пологових будинках не рекомендується обстригати ногтікі. Краще перед цією справою обробити леза спиртом);
 9. Чепчики, повзунки, сорочечки, боді, кофточка і носочки. Беріть теплі і тонкі речі, візьміть штуки по 4. Одяг буде часто бруднитися через зригування.

Для виписки малюкові знадобляться:

 1. Льоля;
 2. Боді з довгим рукавом;
 3. повзунки;
 4. Чепчик + шапочка;
 5. Ковдра (з стрічкою) або конверт.

Природно, що одяг для немовляти варто вибирати виходячи з пори року і погодних умов!

Не забудьте перевірити пакет перед від’їздом в пологовий будинок, особливо документи! Інші речі вам без проблем зможуть довести родичі.

Моральний настрій

Насмілюся дати таку пораду: не читайте ніякі історії пологів! У кожного своя ситуація, різне здоров’я, організм і т.д. А начитавшись «страшилок», ви лише самі собі створите помилкові страхи і непотрібні ілюзії. Так, пологи – це не насіння лузати, але ж не ми перші, не ми останні.

На пологи треба йти в хорошому настрої і в бойовому дусі, адже всього через кілька годин ви зможете побачити своє довгоочікуване диво, ці чудові оченята і маленькі ручки. Чи це не диво ?!

Ще кілька порад:

 1. Намагайтеся не кричати під час переймів і пологів. Пам’ятайте, що таким чином ви забираєте повітря у дитинки. У підсумку перші дні свого життя вона може провести не з вами, а в інкубаторі;
 2. Дихайте по-собачому. Дихання допоможе істотно полегшити болі;
 3. Слухайтеся лікарів! Якщо сказано не тужитися, значить не потрібно цього робити. На пологах лікар – ваш кращий друг і надійна опора;
 4. Не пийте води, адже надалі це може призвести до проблем з сечовим. Дозволяється тільки змочувати губи водою або полоскати рот, з подальшим випльовуванням рідини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...