Збільшення ваги при вагітності

Збільшення ваги при вагітностіБагато жінок турбує питання, як набрати вагу, але саме стільки, скільки прийнято вважати нормою для вагітних.

По-перше, не треба їсти за двоє дорослих. Не треба використовувати вагітність як привід для того, що об’їдатися. Дитині щодня додатково до вашої звичної кількості їжі (враховуючи, що до вагітності ви знаходилися в нормальній вазі) необхідно всього лише 300 калорій, що не так вже багато. Наприклад, ці 300 ккал можна заповнити за рахунок стакана йогурту (110 ккал), 50 грам картоплі (120 ккал) і 50 гр. хлібців (70 ккал).

По-друге, рекомендоване збільшення маси тіла складає 10-16 кг. для жінки з ідеальною вагою до пологів. Для жінок, які до пологів не добирали у вазі рекомендується, збільшити масу тіла на 13-18 кг., майбутнім мамам з надмірною масою тіла – в середньому на 6 кг. Про те, скільки кілограмів необхідно набрати саме вам, краще проконсультуватися з лікарем.

По-третє, куди діваються зайві кілограми, які ви набираєте під час вагітності.

3.8 кг. складає в середньому вагу дитини.

3.2 кг. – додатковий запас живильних речовин.

1.8 кг. – додаткова кількість крові.

1.8 кг. – додаткова кількість лімфи.

0.9 кг. – навколоплідна рідина.

0.9 кг. – збільшення об’єму грудей.

0.9 кг. – збільшення матки.

0.6 кг. – плацента.

Недобір або перебір у вазі під час вагітності можуть однаково негативно позначитися на вас і вашій дитині.

Недобір у вазі у вагітної приводить до народження дитини з низькою масою тіла (менш ніж 2.5 кг.), що в свою чергу іноді може привести до смерті немовляти або виникнення у нього різних фізичних або фізіологічних проблем.

Коли вагітна жінка набирає дуже багато кілограмів, їй стає просто важко, у неї з’являються проблеми із спиною, болі в ногах, підвищена стомлюваність, може розвинутися варикозне розширення вен. Зайва вага також може викликати виникнення гіпертонії і діабету.

Зайва вага відображається і на дитині, немовля дуже сильно набирає вагу і до моменту народження маса його тіла складає близько 4.5 кг. Це в свою чергу утрудняє процес появи його на світло, народження стає можливим тільки при допомозі кесаревого розтину. Спостерігається також прямий взаємозв’язок між зайвою вагою новонародженого і зайвою вагою дорослого. Тобто якщо дитина мала надмірну вагу при народженні, то висока вірогідність, що ця проблема виникне у нього, коли він стане дорослим.

По-четверте, як повинне відбуватися збільшення маси тіла вагітної жінки (з розрахунку, що у жінки до вагітності була нормальна вага). У перші 3 місяці жінка набирає 0.9 – 1.8 кг., потім, протягом подальші 6 місяців кожного місяця по 1.5 – 1.8 кг.

Джерело: wwwomen.com.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...