Збій проходження місячних після пологів

Перші місячні після пологів

Очікування дитини – це дуже хвилюючий і найприємніший етап в житті жінки. Коли відповідальний момент народження настає, турботи про себе відходять на другий план, і весь час і увага приділяється тільки малюкові. А коли перша ейфорія проходить, починаються питання і сумніви з приводу повернення до звичайного і звичного життя. Виникають питання про відновлення менструації, їх структуру та частоту.

Після появи дитини відбувається багато змін в жіночому організмі, до яких потрібно звикнути і перебудуватися.

Тому нерегулярні місячні після пологів це нормальний процес, який у кожної жінки відбувається індивідуально і своєрідно.

Цей процес багато в чому залежить від безлічі факторів, таких як вигодовування грудьми, гормональний фон, спадковість або фізіологічні особливості.

Менструальний цикл після пологів дуже довго налаштовується. Тривалість «налагодження» займає певну кількість часу. У однієї жінки це може зайняти місяць або два, а в іншої півроку. Однак всі жінки відзначають, що перша менструація після пологів проходить дуже болісно. Можливо, це дійсно так, а можливо, організм просто забув за 9 або більше місяців, як проходять місячні.

Організму жінки після пологів необхідно відновитися. І оскільки менструація – це не єдиний процес, який зазнав змін, тому вона так болісно сприймається. Перша менструація досить часто супроводжується повним «букетом» передменструального синдрому:

  • болі в животі, що віддають в спину;
  • запаморочення;
  • нудота;
  • різка зміна настрою.

Годування груддю

Одна з відправних точок, які означають відновлення менструального циклу після пологів – це годування грудьми. Якщо вигодовування відбувається без збоїв і почалося з першого дня життя малюка, то в організмі матусі в цей час виробляється гормон пролактин, який пригнічує овуляцію. При цьому грудне годування не є контрацептивом і не захищає від вагітності.

Як тільки дитині починають вводити прикорм, дія цього гормону притупляється. Тому раніше, коли діти до двох-трьох років харчувалися виключно грудним молоком, весь цей час у жінки могло не бути місячних. Однак це не означає, що в цей момент не можна завагітніти.

Сучасні методики медицини пропонують вводити прикорм для дітей, починаючи з піврічного віку. Тому з цього періоду можуть з’являтися перші місячні. Жінки, які годують діток штучними сумішами, можуть «зрадіти» першій менструації вже через місяць або два після пологів.

Якщо процес грудного вигодовування переривається на деякий час в зв’язку з прийомом ліків, які не сумісні з годуванням, або з інших причин, то місячні можуть початися і раніше. Існує помилкова думка, що в такому випадку молоко втрачає свої корисні властивості і потрібно припиняти годування. Це не так. Незалежно від початку місячних, молоко однаково корисне для малюка, особливо при правильному харчуванні матусі.

Перші місячні

Перша менструація зовсім не означає остаточну нормалізацію циклу. Він буде відновлюватися поступово в міру нормалізації всіх процесів в організмі. Друга менструація може статися з затримкою, тому без особливих підстав немає приводу для паніки. Процес нормалізації займає в середньому 3 місяці.

Після пологів у жінки кровоточить те місце, де розташовувалася плацента. Виділення називаються лохії і не мають нічого спільного з менструацією. Процес, поки матка заживе повністю, займає до 8 тижнів. Кров’янисті виділення починаються відразу після пологів, і поступово їх рясність зменшується в міру загоєння рани. У ці дні потрібно приготуватися використовувати нічні поглинаючі прокладки і міняти їх дуже часто. Це необхідно для особистої гігієни, для забезпечення комфорту і для захисту від бактеріального зараження.

Тривалість перших місячних становить 3-7 днів. Однак їх тривалість може змінитися в порівнянні з допологовими. Наприклад, жінки, у яких тривалість місячних до пологів була 3 дні, після них може досягти і 7 днів. Тривалість може змінитися і залишитися такою до наступної вагітності, або може відновитися до попередніх показників. Все це є нормальним станом і відбувається в індивідуальному порядку.

Характер і рясність місячних також може змінитися після пологів. Колишні рясні місячні можуть перетворитися в мізерні і навпаки. Також на цей фактор впливає тип контрацептивів. Тому не варто поспішати зі стаціонарними видами, такими як внутрішньоматкова спіраль, так як вона впливає на збільшену кількість кров’яних виділень. Міні-піли сприяють малій кількості виділень. Гормон, який міститься в таких таблетках, змінює гормональний фон жінки і характер виділень.

Найоптимальнішим в цей час є відсутність контрацепції або застосування одноразових засобів, таких як, презервативи. Це сприятиме нормальному процесу відновлення всіх функцій жіночого організму. Однак варто враховувати рівень відповідальності за таке запобігання, оскільки друга вагітність може наступити, а організм ще не готовий.

І не тільки організм жінки, а й бажання тата і всіх родичів може суперечити такому швидкому настанню наступної вагітності. Особливо, якщо дитина – первісток в сімействі, то спочатку треба родині звикнути до нового повноправного члена. Тому лікарі рекомендують дочекатися відновлення всіх процесів в організмі жінки, а вже потім приймати рішення про метод контрацепції.

Затримки

Відновлення місячних після пологів може характеризуватися затримками протягом трьох-чотирьох місяців після відновлення менструації. Це нормальний процес, але якщо жінка не використовує контрацептиви, то краще зробити тест на вагітність. Це одночасно і заспокоїть, і переконає в безпеці всього, що відбувається.

Насторожити жінку повинні затримки або збої в місячних протягом 5-6 місяців після початку місячних, а також тривалість кров’яних виділень більш ніж 8-ми днів і часта заміна прокладок при правильному підборі рівня поглинання. Ці показники можуть свідчити про наявність інфекцій або запалень, тому потрібно звернутися до гінеколога для проведення аналізів.

Менструація і спортивні навантаження

Жінки, які займаються професійним спортом, особливо легкою або важкою атлетикою, схильні до затримок менструації в звичайному житті. Також спеціалізоване спортивне харчування впливає на гормональний фон жінки і перешкоджає настанню вагітності.

Спортсменкам доводиться прикладати чималих зусиль, щоб завагітніти і народити здорову дитину. Перед багатьма стає вибір між подальшою професійною діяльністю і народженням дитини. Тому в деяких випадках поняття «занадто» не означає «добре».

Багатьох жінок цікавить питання, коли можна після пологів починати займатися спортом. Це питання також суто індивідуальне. Для когось початок місячних після пологів відбувається так болісно, що ні про які заняття не може бути й мови. А для когось заняття спортом знімають стрес і деякі больові синдроми, і сприяють як фізичному, так і моральному сприятливому стану.

Сильні спортивні навантаження, особливо в період перших місячних після пологів, рекомендується обмежити. Це може привести до втоми організму, який ще не прийшов в норму після пологів. У ці дні бажано виконувати повільні вправи з легкими гантелями або без них зовсім. Організм все одно візьме для себе все корисне.

У деяких ситуаціях лікар забороняє після пологів фізичні навантаження, особливо під час менструації. Це може бути пов’язано з ускладненнями під час пологів або зі скаргами на сильні виділення. Деякі вправи можуть викликати захворювання жіночих статевих органів. Тому в цей період не рекомендуються навантаження на м’язи живота.

Існує ряд вправ, які здатні зменшити больові синдроми перед менструацією і під час неї. Також існують методики, що сприяють зменшенню кількості виділень і тривалості місячних. Однак такі вправи необхідно виконувати тільки при регулярних заняттях.

Під час менструації збільшується потовиділення, тому в ці дні рекомендується утриматися від активних вправ і носити одяг з натуральної легкої тканини. Також в ці дні в крові зменшується кількість еритроцитів і рівень гемоглобіну. Ці два показники можуть вплинути на витривалість під час тренувань.

У критичні дні рекомендовані:

  • йога;
  • пілатес;
  • розтяжки;
  • біг підтюпцем.

Це «спокійні» види спорту. І вибирати варто такі ж спокійні вправи, які не вимагають сильного перенапруження або напруження м’язів живота. Навантажувальні вправи можуть привести до збоїв в менструальному циклі.

Щоб зменшити больовий синдром при менструації можна виконувати всілякі розтяжки. Вони сприяють загальному умиротворення для організму, а також зменшення болю. З активних видів спорту можна використовувати біг підтюпцем. Він також здатний зняти больові відчуття і сприяє підвищенню імунітету організму.

“Особливий” випадок

Особливого підходу вимагають місячні після кесаревого розтину. Менструація після операції настає найчастіше за тим же принципом, що і після звичайних пологів. Єдине, що вимагає уваги, так це вибір контрацептиву, так як лікарі не рекомендують вагітність протягом двох років. За цей час повинна зажити і відновитися матка.

Після операції не потрібно особливо покладатися на метод перерваного статевого акту або грудне вигодовування. Ці методи можуть ввести в оману і стати приводом для вторинної вагітності. Про дієві методи контрацепції повинен розповісти лікар. Кесарів розтин вимагає особливої уваги до себе, тому будь-які відхилення у вигляді занадто рясних або мізерних виділень, а також нерегулярні виділення повинні стати приводом звернення до лікаря.

Народження дитини означає не тільки появу малюка у вашій родині, а й народження вашого організму. Всі життєві процеси заново і поступово запускаються в дію. Те ж стосується і менструального циклу. Ніби до вагітності його і не було. Тому потрібно багато зусиль і терпіння, щоб «запустити новий механізм» жіночого організму.

Існує ряд лікарських засобів, які можуть зменшити больові відчуття під час перших місячних. Одним з таких є Таміпул. Але перш ніж приймати його самостійно, обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем чи не зашкодить прийом цього засобу вам та вашому малюку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...