ЗБЕРІГАТИ АБО РОЗРИВАТИ СТОСУНКИ? 7 ПИТАНЬ ДЛЯ ЧЕСНОГО САМОАНАЛІЗУ

Згодні, що в проблемах пари винні обоє? Чи один завжди більше? Відповіді на наступні питання допоможуть вам визначитися, чи варто рятувати ваші стосунки, чи краще їх припинити.

  1. Які ваші очікування від любові?

Так, так, мова саме про очікування, а не про те, що вийшло в результаті довгих відносин. Від того, що ми навішуємо на партнера вимоги, несумірні з його можливостями, і відбувається більшість сварок і непорозумінь. Ми очікували, що він, як принц, прискаче на білому коні і врятує нас від життєвих труднощів, а він виявився еко-активістом і проти експлуатації тварин, тому їздить на велосипеді. Ось тут і настає розчарування століття.

  1. Від чого ви хочете позбутися?

Можна піти від партнера, але від себе вже нікуди не сховаєшся. Тому важливо зрозуміти, що саме вас бере за живе? Можливо, це якісь прояви емоцій вашого супутника, які ви забороняєте собі? Якщо ви не розберетеся самі з собою, то ні розрив, ні тим більше нові відносини, не вирішать найголовнішої проблеми.

  1. Наскільки ви готові до самотності?

Якщо у вас є страх, що ви залишитеся одні, не зможете впоратися з життєвими труднощами, нікого підходящого не зустрінете, то, швидше за все, ви в співзалежних стосунках, і їх потрібно припиняти якомога швидше.

  1. Яке ваше ставлення до зрад?

Психолог Майра Вьедж радить не бути категоричним – зрада – значить розлучення! А постаратися зрозуміти партнера і подивитися, чи не припустилися ви самі помилки, яка призвела до такого повороту подій?

  1. Що ви відчуєте, дізнавшись, що вашому партнерові залишилося жити один день?

Можливо це трохи жорстко, але це для того, щоб заново переосмислити свої почуття до людини, з якою ви пройшли рука об руку досить довгий час. І не перекреслювати все миттєвим напливом емоцій.

  1. Чи готові ви до самостійності?

За час відносин ви могли вже на стільки звикнути до якихось дій партнера, що перестали надавати їм значення. Але тепер вам доведеться виконувати все самостійно. Навіть таку дрібницю, як забити цвях або забрати дітей зі школи. Кожен тут може підставити своє.

  1. Чи зможете ви віддати перевагу своєму щастю, а не чужій печалі?

Ставити свої інтереси на перше місце – це зовсім не егоїзм, а здорова турбота про себе, а тим самим і про оточуючих. Адже якщо ви нещасні в шлюбі, і продовжуєте жити разом заради дітей, то вони зчитують несвідому установку: власним щастям потрібно жертвувати заради якихось вищих інтересів. Як ви думаєте, чи стануть такі діти щасливими дорослими?

Приймаючи рішення, поставити крапку або кому в стосунках, спирайтеся тільки на себе, адже ви краще за всіх знаєте ситуацію зсередини. І з наслідками прийнятого рішення справлятися саме вам.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...