• Без категорії

Збереження пуповинної крові

Збереження пуповинної кровіЛікарі приватних клінік іноді пропонують своїм клієнткам зберегти пуповинну кров в якості додаткової послуги. Але мало хто знає, що це за процедура, і навіщо вона, власне, потрібна.

Як це відбувається

Відразу після пологів проводиться забір матеріалу з пуповини в пробірку. Фактично береться кров дитини. Потім виділені клітини заморожуються до того моменту, коли вони можуть стати корисні.

На практиці, акушерка перев’язує, а потім відсікає пуповину. Далі материнська частина обробляється стерильним розчином. Потім, за допомогою голки, відбувається забір матеріалу з пупкової вени. Кров поміщають в стерильний контейнер з антикоагулянтом. Зазвичай це близько 80 мл.

Вся процедура проста і безболісна. Вона може здійснюватися як при природних пологах, так і при операції кесаревого розтину. Якщо мама вагітна двома або більше малюками – можливий забір крові, яка належить кожному з них.

На наступному етапі кров перевіряють на наявність інфекцій. Визначають резус фактор, групу, а потім створюють «клітинний концентрат» – видаляють зайву плазму і більшість еритроцитів. У матеріал додають спеціальний кріопротектор, що забезпечує відсутність гострих кристаликів льоду під час заморозки. Це необхідно для того, щоб не пошкодити клітини. Концентрат повільно заморожують до температури -90 ° С, переносять на зберігання в холодильник з -150 ° С. Після того, як будуть отримані результати всіх аналізів, зразки поміщають на постійне місце при температурі – 196 ° С (пари рідкого азоту).

У результаті виходить близько 5-7 пробірок. Крім того, робиться кілька додаткових зразків з невеликою кількістю матеріалу, достатньою для проведення дослідження. Наприклад, якщо необхідно перевірити сумісність крові для родича. У цьому випадку не доведеться розморожувати повну пробірку.

Банки пуповинної крові розташовані під землею. У них досягається оптимальна температура для зберігання. На сьогоднішній день доведена збереження і життєздатність матеріалу протягом 15-17 років. Але теоретично цей термін не обмежений.

Для чого це робити

Вважається, що пуповинна кров містить цінний генетичний матеріал – стовбурові клітини, який може стати в нагоді в разі вимушеної клітинної терапії та трансплантології.

Зупинимося на цьому докладніше. Стовбурові клітини – це елементи «родоначальники» крові. Вони можуть стати незамінні для трансплантації в тому випадку, коли порушується процес власного кровотворення. Наприклад, при злоякісних утвореннях, серйозних порушеннях роботи імунної системи та ін. Надалі вченими планується більш широке застосування стовбурових клітин. Але, тим не менше, вже на сьогоднішній день зафіксовано тисячі випадків порятунку людських життів за допомогою цього методу.

Клітини, зібрані з пуповинної крові, можуть бути використані не тільки для лікування дитини, але і його родичів: братів і сестер (рідних і двоюрідних), батьків, дідусів і бабусь. Хоча найкращі показники, звичайно, безпосередньо у самого малюка.

Питання про необхідність збереження пуповинної крові вирішується індивідуально. Багато в чому тут позначається матеріальний чинник. Однозначно рекомендують скористатися процедурою тим, у кого можуть бути спадкові захворювання кровотворної системи. А також в сім’ях, де вже є хворі діти (братик або сестричка новонародженого).

Недоліки методу

Найбільший недолік – ціна. Клієнту необхідно платити не тільки за процедуру забору крові, але і регулярно витрачати кошти на зберігання зразків. У той час, як імовірність того, що стовбурові клітини можуть знадобитися невелика.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...