• Без категорії

Захоплені зненацька

Захоплені зненацькаДійсно, факту ненавмисного підглядання дитиною за батьками приписують багато травмуючих речей, аж до побоювання, що дитя виросте мало не маніяком. Насправді, якщо дитина побачить статевий акт батьків, це буде для нього набагато корисніше, ніж спостереження за сварками і скандалами в сім’ї.

Інша справа, якщо дитина застане тата не з мамою або маму не з татом. Ось це буде для нього колосальною травмою. Багато батьків, до речі, недооцінюють те, що діти дуже рано розуміють, що таке зрада.

Звичайно, якщо дитина ввійде у момент найвищого кипіння пристрастей, він може і не зрозуміти, що відбувається, турбуватися, впасти в істерику. Треба його заспокоїти, пояснити, що нічого поганого не відбувається, що батьки як і раніше люблять один одного.

Сексуальна цікавість виявляється у дітей у віці 2-3 років. Дівчинка рветься у ванну, де миється тато, а хлопчик – до мами. Їм важливо побачити голе тіло, тому що в цьому віці закладається усвідомлення анатомічних відмінностей.

Якщо дитину від всього охороняють, якщо навколо нього виникає сексуальна стерильність, це створює вакуум самоідентифікації, який якраз і чреватий проблемами надалі.

Тому, якщо дитина заходить, коли хтось з батьків переодягається, не можна влаштовувати істерик, обвинувачувати його в порочності і передрікати, що він стане сексуальним маніяком, як, на жаль, поступають багато батьків.

Хтось ніколи не бере дитину в подружнє ліжко, інші взагалі сплять разом з дітьми. І те і інше – невірно. Потрібно іноді брати дитину в ліжко на годину-два, щоб він відчув себе членом сім’ї, щоб він зрозумів, що існує якийсь інтимний зв’язок між людьми.

Знайди в собі сили поговорити з дитиною відверто, але починай цю розмову дуже рано і давай інформацію невеликими порціями, щоб не травмувати своє чадо. Подивися спеціальну літературу, для кожного віку дитини є книги, які пояснюють малюку про природу сексуальних відносин доступно і згідно його віку. Говори з своєю дитиною, коректно пояснюй йому, що незрозуміло. Продумай з чоловіком тактику і видавай інформацію малими дозами. Пам’ятай, що малюка ні в якому випадку не можна травмувати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...