Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Защемлення сідничного нерва при вагітності

Защемлення сідничного нерва при вагітностіСідничний нерв – найбільший нерв людського організму. Досить часто розвивається його ішіас (защемлення), який характеризується своєрідним больовим синдромом. Коли уражається сідничний нерв при вагітності, лікування має певні особливості.

Симптоми ураження сідничного нерва

Ішіас проявляється болем в попереково-крижовій області. Він поширюється на задню поверхню стегна, а також на гомілку і стопи. Одночасно може вражатися як одна, так і дві ноги. У деяких випадках біль відсутній – хворі скаржаться на печіння, відчуття поколювання або оніміння в нижніх кінцівках. При вагітності защемлення сідничного нерва «запускає» розвиток запального процесу і може проявлятися досить інтенсивним болем, який заважає ходити і стояти. Больові відчуття часто набувають прострілюючого характеру, виникають при сидінні або в нічний час, заважаючи вагітним відпочивати і спати.

Причини розвитку патології

Дана патологія може розвиватися при травмах хребта і різних його враженнях, а також у випадках, коли вагітна піддається переохолодженню, надмірному фізичному навантаженні. Ішіас може діагностуватися при різних інфекційних процесах, запаленні суглобів, наявності міжхребцевих гриж. В основі розвитку запального процесу сідничного нерва часто лежить ураження корінців попереково-крижової зони хребта, коли відбувається їх обмеження при виході з спинного мозку.

Можна сказати, що причин запалення сідничного нерва при вагітності та розвитку відповідної симптоматики досить багато, тому для правильної діагностики та коректного лікування не слід займатися самолікуванням – тільки своєчасна консультація допоможе уточнити характер і тип болю, а також виявити провокуючі фактори. Важливо пам’ятати, якщо защемило сідничний нерв під час вагітності, виникають деякі особливості обстеження пацієнтки – майбутнім мамам ніколи не призначають рентгенографію і томографію, адже ці методи діагностики можуть негативно вплинути на плід.

Треба сказати, що ішіас може стати неприємною проблемою при вагітності, яка ускладнює її нормальний перебіг і порушує стан жінки (не тільки фізичний, але й психологічний). Воно знижує рухову активність і виявляється досить інтенсивним больовим синдромом, тому при виявленні защемлення сідничного нерва при вагітності та появі виражених болів, порушень чутливості в нижніх кінцівках, лікування потрібно почати негайно.

Як проводиться лікування ішіасу під час вагітності?

У деяких випадках біль, що виникає на тлі ішіасу, може самостійно зникати, але в ряді випадків патологічний стан може тривати довго, іноді більше шести тижнів, що призводить до порушення загального стану жінок і вимагає медичного втручання.

Стандартна терапія може полегшити перебіг симптомів ішіасу, а повне її усунення в більшості випадків можливе тільки після пологів. Часто застосовують мануальну терапію, яка зменшує тиск на сідничний нерв і знімає дискомфорт, пов’язаний з больовими відчуттями в області спини. Варто відзначити, що коли уражається сідничний нерв під час вагітності, лікування і прийом різних ліків на власний розсуд не допускається. Треба пам’ятати, що більшість фармакологічних препаратів під час виношування плоду заборонені і можуть ускладнювати перебіг вагітності, а також викликати різні пороки у новонароджених дітей. Крім цього, ішіас слід диференціювати від інших патологи, тому без допомоги кваліфікованого медичного працівника не обійтися.

Зняти м’язову напругу і дещо зменшити больові відчуття допомагає масаж. При застосуванні даної терапевтичної методики можна також дещо зменшити симптоми запалення. У цьому напрямку значних успіхів досягли клініки які лікують хребет у Москвіта Києві, тому якщо ви сумніваєтесь у професіоналізмі свого лікаря, ви можете звернутися до професіоналів.

Коли болить сідничний нерв при вагітності та розвивається запалення і оніміння кінцівок, панацеєю для усунення подібних симптомів можна назвати спеціальні терапевтичні сольові ванни, які добре усувають біль і симптоми невриту. Але потрібно знати, що їх дозволено приймати лише до третього місяця вагітності. Крім цього, можуть бути протипоказання до такого лікування, тому перед прийомом цих ванн обов’язково потрібно порадитися з лікарем.

Досить ефективно ішіас усувають вправами, які спрямовані на зміцнення м’язів таза, живота і спини, що не тільки зменшує біль, але і допомагає при майбутніх пологах. Часто лікарі для лікування сідничного нерва і зменшення патологічної симптоматики призначають масаж в поєднанні з накладенням гарячих компресів, що знімає спазм м’язів.

Зменшувати больові відчуття при ішіасі також допомагає вибір зручної подушки, правильна постава і заняття йогою. Крім цього, коли при вагітності защемило сідничний нерв, жінка відчуває болі в спині і нижніх кінцівках, то їй рекомендується носити зручне взуття без підборів, що зменшить навантаження на ноги і нижні відділи спини, що сприятиме зменшенню патологічних симптомів.

Exit mobile version