ЗАВЖДИ З СОБОЮ: ЩО МАЄ БУТИ В МАМИНІЙ АПТЕЧЦІ

Як тільки дитина починає ходити, прогулянка з нею перетворюється на квест. У батьків завжди має бути під рукою аптечка – на випадок падіння або ще якоїсь неприємності. Що в ній має бути, розповів лікар.

Кожна дбайлива мама на прогулянці з дитиною перетворюється на її тінь. Адже інакше, як встигнути підхопити малюка, якщо той спіткнувся? Але навіть у такому разі завжди є місце несподіванкам. Наприклад, на дитину може налетіти звідки не візьмись інша дитина, яка грає в «квача». Результат – забиття голови в обох. І тут би швидко прикласти обом холодний компрес, інакше можливий розвиток «гульки». Але ж не носити з собою кубики льоду! А що носити? З чого взагалі має складатися мамина аптечка? Про оптимальний набір медпрепаратів для прогулянки розповіла Тетяна Орлова, лікар загальної практики.

Що має бути в мобільній аптечці на випадок ран?

Вода. Перше, що потрібно зробити при отриманні рани чи укусу тварини – промити її водою – вона має бути кімнатної температури. Промивати потрібно струменем, щоб ще більше не травмувати шкіру при торканні і не втерти в неї мікроби, що мешкають у піску чи землі.

Перекис водню. Засіб на основі перекису водню, пінячись, механічно виштовхує з рани мікрочастинки бруду. Беріть той, що у формі спрею: він зручніший у використанні і, як правило, випускається не в скляних флаконах, тобто немає ризику, що він розіб’ється.

Антисептик без спирту. Третій крок обробки ранки – знезараження. Спиртові засоби не годяться – вони можуть обпекти шкіру дитини. Крім того, етанол активно вбирається шкірою, а для дітей він токсичний навіть у невеликій дозі. Потрібний засіб на основі хлоргексидину, мірамістину, октенідину, антифугіну або повідону-йоду. Він до того ж не щипає. Антисептик стане вам у нагоді, і коли ви вирішите дати дитині перекус: обробіть ним свої руки і руки дитини, а після цього протріть їх вологими серветками.

Пластир. Якщо рана у такому місці, що в неї потраплятимуть піщинки, то після всіх обробок на неї потрібно накласти одноразовий пластир. Щоб дитина погодилася на це охочіше, купуйте пластирі спеціально для дітей – у вигляді звірят та яскравих кольорів.

Що має бути в аптечці на випадок забиття?

Спрей на основі ментолу. Якщо забій з травмуванням шкіри, слід провести вищезазначені маніпуляції. Потім якнайшвидше треба охолодити шкіру – це зменшить розростання гематоми, оскільки судини від холоду звузяться, що попередить сильний набряк і синці. Плюс охолодження зменшить біль. Якщо забій невеликий, то підійде засіб на основі ментолу – він має охолоджувальні властивості: у формі спрею або пластиру.

Охолоджувальний пакет. Якщо забій «знатний», то потрібний холодний компрес. З цим завданням справляється одноразовий охолоджувальний пакет на основі аміачної селітри (або інакше вона вказується на упаковці як нітрат амонію). Вона знаходиться в одному контейнері пакета, в іншому – вода. При ударі (треба стукнути всією долонею по пакету) контейнери рвуться, речовини змішуються, і в процесі хімічної взаємодії за лічені секунди виділяють холод в межах мінус 4С-8С. Вага такого пакетика – всього 100 г, тобто це дрібниці для маминої сумки.

Що має бути в аптечці на випадок укусу комахи?

Репеленти. Укуси комара в будь-якої дитини викликають алергічну реакцію (виникають свербіж та почервоніння) через незрілість дитячої імунної системи. Крім того, комарі можуть переносити дирофілярії – личинки цих паразитів при інфікуванні живуть у людини в судинах, під шкірою або в очах, викликаючи запалення. Тому вирушаючи на прогулянку до води або в лісисту місцевість, оббризкайте дитину репелентом, уникаючи обличчя та долонь (їх дитина, особливо маленька, може засунути в рот).

Репеленти захищають також від мошок і мокриць (їх укуси не просто болючі, а можуть викликати сильну алергію і навіть заразити гельмінтами), а так само – ґедзів (переносять туляремію, сибірку і ще ряд інфекційних захворювань).

Мазь від алергії. Якщо в силу якихось причин якась комаха все ж таки вкусила, нанесіть на шкіру крем/гель на основі диметиндену, дифенгідраміну або борної кислоти – ці речовини мають неболювальну дію, знизять набряк та алергічну реакцію.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...