Затримка розвитку мовлення у дитини

zatrumka-movlennyaМова – це процес спілкування, який був придбаний ще в перші роки життя людини. Становлення мови процес дуже індивідуальний і може залежати від великої кількості факторів: психологічний контакт з мамою, соціальне середовище, фізіологічний розвиток, стать дитини (подейкують, що хлопчики починають розмовляти набагато раніше дівчаток), робота головного мозку та інші. Стежити за формуванням мовлення дитини просто необхідно. Ще слід його провокувати на те, щоб він вимовляв звуки і склади, адже у спілкуванні з дорослими у дітей формується необхідність у розвитку дитячого мовлення.

ЗМР (затримка мовного розвитку ) означає, що дитина відстає від встановленої норми мовного розвитку у дітей до 4 -х років. Такі діти оволодіють навичками мовного розвитку, от тільки трохи пізніше.

Дефектологи, логопеди, неврологи і психологи « дзвонять у тривожні дзвони » щодо недорозвинення мови, аргументуючи це тим, що саме від неї залежить формування сфери міжособистісної взаємодії та загальний психологічний розвиток дитини. Ще від розвитку мови залежить розвиток у дитини пізнавальних процесів : мислення, пам’ять, увагу і уяву.

Причини, з яких виникає затримка в розвитку мови :

1. Незатребуваність мови. Це відбувається в тих випадках, коли ніхто з дитиною не розмовляє або навпаки ( вгадують всі його бажання і не дають дитині висловити повноцінно свої емоції і вимоги словами).

2. Пригальмований темп дозрівання відповідають за мову нервових клітин (часто це може бути генетичним відхиленням ).

3. Поразки і захворювання головного мозку (травми, перенесені внутрішньоутробно, під час пологів або в 1 -й рік життя інфекційні захворювання, а також гіпоксія).

4. Порушений слух. Мова у дитини формується на основі почутого. Коли у дитини проблеми зі слухом, тоді виникає проблема з відтворенням слів (виникає проблема з промовою ).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...