Затримка мови у дитини: можливі причини та поради

Затримка мови у дитини можливі причини та поради Звичайно ж, одна дитина починає говорити раніше, інша – пізніше. Але, як правило, до трьох-чотирьох років у малюка повинна бути сформована досить грамотна і повноцінна мова.

У такому віці повинен складатися діалог між дитиною і дорослою людиною. Але часом малюк все ніяк не починає говорити. Причинами затримки мови може бути неузгоджена робота півкуль головного мозку, що і призводить до порушення раціонально-логічного мислення. Наприклад, малюк досить активний і здатний, але йому важко граматично побудувати і висловити свою думку. Звичайно ж, необхідно своєчасно виявляти порушення у мовленні дитини, так як запущена стадія призводить до різних дефектів мови (заїкання, неправильна вимова деяких звуків).

Ознаками можливої ​​мовної затримки в майбутньому у 4-місячної дитини є не реагування на гучні звуки, звернення батьків, на жести людей і т.д. Для 8-10-місячної дитини – це відсутність лепетання і поєднання найпростіших звуків (ба-ба-ба, ма-ма-ма, па-па-па). У віці 1,5-2 роки затримка може проявлятися в тому, що дитина не говорить простих слів («дай», «сядь», «мама»), існують проблеми з жуванням їжі. У 2,5 року – словниковий запас менше 20 слів, не реагує на прохання принести той чи інший предмет через незнання, невміння складати слова в словосполучення і короткі фрази. У 3 роки – незвязна мова, занадто кваплива і незрозуміла, заучування фраз з мультфільмів або передач без здатності самостійно складати пропозиції.

Підрозділяють затримку мовного розвитку і затримку психо-мовного розвитку. У першому випадку дитина адекватно мислить, розумове мислення розвивається відповідно до норми. У другому необхідна допомога і в розвитку загальноінтелектуального характеру.

Щоб допомогти дитині відновити свою промову, необхідно пройти обстеження. Наприклад, в ранньому віці доцільно показати малюка лору, який перевірить слух. Вікові тести допомагають дослідити шкалу розвитку дитини. Невропатолог у віці року може почати роботу з малюком, щоб не допустити затримки мовного розвитку в майбутньому. При порушенні мови з дитиною займаються дефектологи та логопеди, завданням яких є навчання його правильній постановці слів і вимови звуків.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...