Застій молока або молочна пробка

Застій молока або молочна пробкаМаленька ґулька у грудях – це молочна пробка, яка закупорює молочний проток. Вона є причиною застою молока.

Застій молока – досить часта проблема, яка мало кого з годуючих мам обходить стороною. Однак у декого вони трапляються часто, іноді буквально кожні кілька днів, а деякі мами стикаються з явищем застою тільки на другому році годування або навіть не з першою дитиною. У будь-якому випадку, якщо знати, що з цим робити, то з застоєм можна впоратися буквально протягом доби і без будь-яких наслідків для годування. Головне, не нервувати і не панікувати.

Причини молочної пробки можуть бути різні: наприклад, годуюча мама може годувати свого малюка в одному і тому ж положенні або спати весь час на одному боці. Висока температура в цьому стані – явище не рідкісне, може “підскочити” і до 40 градусів. Вам допоможуть часті прикладання і перший помічник в цьому – ваш малюк. Причому прикладайте дитину так, щоб його підборіддя “дивився” убік вашого ущільнення.

Також має допомогти і наступне:

–          Спустошуйте груди ретельно при кожному годуванні. Пропонуйте першою грудь дитині ту в якой утворилася молочна пробка, і спонукайте малюка виссати якомога більше молока з цієї груді. Якщо після годування в грудях ще залишилося багато молока (якщо при зціджуванні молоко йде потоком, а не просто видавлюється кілька крапель), зціджуйте залишки вручну або тонометром

–          Уникайте тиску на груди. Надто тісний бюстгальтер, занадто тісний одяг можуть ускладнити проблему. Деякі жінки відзначають, що носіння бюстгальтера з “кісточками” (підтримуючі груди бра) призводить до утворення молочних пробок. Міняйте пози при годуванні, щоб тиск доводилося на різні ділянки грудей.

–          Переконайтеся, що висохле молоко не блокує сосок. Витирайте сосок стерильним бинтом, змоченим в охолодженій кип’яченій воді.

–          Прийміть теплий душ перед годуванням або прикладіть теплий компрес за 15 хвилин до годування, це сприяє розм’якшенню молочних проток.

–          Не припиняйте годувати грудьми. Зараз не час відлучати малюка від грудей або скорочувати годування. Все це тільки посилить проблему.

–          Під час годування обережно, легкими масажуючими рухами просувайте ущільнення в бік соска. Масаж не повинен викликати больових відчуттів.

–          Деякі матусі говорять про те, що їм допомагає впорається з проблемою соєвий лецитин (харчова добавка). Проконсультуйтеся з вашим лікарем або фахівцем з лактації щодо правил його застосування.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...