Засоби від набряків для вагітних

Long Woman Legs isolated on white. Depilation

За статистикою, кожна третя вагітна стикається з набряками. Причому, чим старше майбутня мама, тим вища їх ймовірність. А оскільки середній вік жінок в цікавому положенні повільно, але вірно росте, то і проблема стає все більш актуальною.

Як відомо, набряки бувають внутрішні і зовнішні. Останні відразу кидаються в очі і доставляють майбутнім мамам масу незручностей. Але найбільш небезпечні внутрішні. Вони деформують органи, порушуючи кровообіг. Таким чином, малюк отримує менше поживних речовин і гірше розвивається. Також набряклі тканини схильні до запалень.

Само собою, при підозрі на затримку рідини в організмі необхідно відразу звертатися до лікаря. Власне, грамотний доктор сам обов’язково помітить перші симптоми захворювання і призначить своєчасне лікування. Тим не менш, приймати ліки бажано знаючи про їх властивості.

Види діуретиків

Сечогінні препарати (діуретики) можуть бути двох основних типів: натуральні, тобто трави, фрукти або овочі, а також синтетичні, виготовлені на фармацевтичних підприємствах. Вибір їх досить великий. Але багато медикаментів мають неприємні побічні дії. Тому протипоказані майбутнім мамам.

Які препарати можна приймати вагітним

Вкрай небажані для жінок в цікавому положенні – триамтерен, аквафор, лазілактон, віскальдікс, етакринова кислота.

Теобромін – може спровокувати прискорене серцебиття у малюка.

Діхлотіазід або гіпотіазид – призводить до погіршення самопочуття, слабкості, запаморочень. Тому категорично протипоказаний в першій половині вагітності. Також цей препарат часто викликає алергію.

Фуросемід, лазикс – сприяють виведенню калію, кальцію, фосфору, магнію. У той же час перешкоджають засвоєнню натрію організмом. Допускаються в невеликих дозах виключно в другій половині вагітності.

Гипотиазид – знижує зір і слух, негативно впливає на роботу шлунку і печінки, підвищує рівень холестерину в крові, знижує тиск. Також може спровокувати тромбофлебіт.

Два останніх препаратів різко знижують кількість тромбоцитів у крові плоду, провокують жовтяницю. Негативно впливають на слух новонародженого.

Як видно багато діуретиків заборонені майбутнім мамам. Що ж робити? Сучасна фармацевтична промисловість випускає комплекс засобів, заснованих на лікарських травах. Їх то і виписують вагітним.

Дозволені препарати

Канефрон. До його складу входить збір з листя любистку, золототисячника, розмарину. Препарат має яскраво виражену антисептичну, спазмолітичну і сечогінну дію. Випускається у формі настоянки або драже. Вагітним підходить другий варіант, тому що в краплях міститься спирт.

Еуфілін – легкий сечогінний препарат. Важливо не застосовувати його натщесерце, тому можливі запаморочення. Слід пам’ятати, що він може знизити тиск.

Фітолізин. Це комплекс шавлієвого, м’ятного, соснового і апельсинового масел в комбінації з листям берези, хвощем, коренем петрушки, травою горця.

Бабусині поради

Найбезпечнішим для майбутніх мам є використання натуральних рецептів. Насамперед, слід змінити свій раціон. Важливо повністю відмовитися від солі. Якщо набряки сильні, то заради відчутного ефекту доведеться готувати всі страви самостійно, включаючи випічку хліба. Серйозне ставлення до харчування здатне надати дуже серйозну допомогу організму.

Відмінно зарекомендував себе серед вагітних журавлинний сік. Він має виражену протизапальну дію. Добре відомі в якості діуретиків листя та бруньки берези, ведмежі вушка, хвощ польовий.

Але пам’ятайте, що навіть самі нешкідливі препарати майбутнім мамам повинен призначати лікар.

І будьте здорові!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...