Засмага і вагітність

Засмага і вагітністьЗасмага – це захисна реакція організму на шкідливу дію ультрафіолету, яка виявляється у тому, що спеціальними клітинами-меланоцитами виробляється меланін.

Відомо, що під час вагітності в організмі жінки відбуваються різні гормональні зміни. Зокрема, активізується специфічний гормон, що впливає на пігментацію, тобто на утворення меланіну. В результаті з’являються так звані "плями вагітності" – хлоазми.

Під дією ультрафіолетового проміння цих плям стає більше, оскільки вони здатні підсилити вироблення гормонів надниркових, щитовидної залози, чоловічих гормонів в організмі жінки і тим самим спровокувати загрозу переривання і інші ускладнення вагітності. Дія ультрафіолетового опромінювання може негативно позначитися і на інших системах, зокрема імунної. Можливе посилення тих порушень імунітету, які мали місце до вагітності або розвинулися вже під час її.

З другого боку, сонячне світло сприяє виробленню в організмі вітаміну D, який регулює обмін мікроелементів: кальцію, магнію, фосфору, перешкоджає розвитку остеопорозу у майбутньої мами і рахіту у майбутньої дитини. Важливо тільки розумно використати його корисні властивості і нейтралізувати шкідливі, дотримуючи нескладні правила безпеки.

Джерело: ivona.bigmir.net

Поділитися в...

Вас може зацікавити...