Заходи для дитячого табору

Заходи для дитячого таборуДитячий табір – це місце, призначене для відпочинку дітей, головним чином, під час літніх канікул.В якому повинні проводитися різноманітні заходи: розважальні, трудові, спортивні, навчальні і т.д. Вибір форми та теми заходу залежить від місця розташування і профілю діяльності табору.

Наприклад, у денному таборі, який в переважній більшості випадків організовується на території якої-небудь школи, діти можуть перебувати лише у світлий час доби (ночують вони вдома), заходи наступні: заняття в гуртках, екскурсійні поїздки, прогулянки.

Для дітей з ослабленим здоров’ям, які потребують лікування, можуть бути організовані санаторні табори. Вони створюються або на базі будь-якого медичного закладу, або в школі, що знаходиться неподалік від нього. Зрозуміло, в такому таборі проводяться лікувально-оздоровчі заходи за індивідуальною програмою для кожної дитини.

Є також спортивні табори, в яких головна увага приділяється фізичному розвитку дітей. Основні заходи – тренування і командні ігри. Враховуючи підвищене навантаження в таких таборах, школярів необхідно відразу ж розділити на групи відповідно до віку і рівню фізичного розвитку (сили, витривалості).

Військово-патріотичні табори останнім часом стають все більш популярними. Вони створюються, як правило, або на базі військових частин, або на базі частин МНС. Дітям, які перебувають в таких таборах, намагаються прищепити уявлення про військову службу, про дисципліну і порядок. З заходів там переважають військово-спортивні, наприклад, подолання смуги перешкод, розбирання-збирання зброї на час, ігри типу «Зірниці» і т.д.

Існують, хоч і вельми нечисленні, релігійні дитячі табори, куди дітлахів відправляють віруючі батьки. Там діти, крім традиційних розваг, займаються вивченням основ своєї релігії під керівництвом священнослужителів. Також їх можуть возити на екскурсії в довколишні храми або монастирі.

Для дітей що вже досягли 14-ти річного віку, організовуються трудові табори. За законодавством, підліток від 14-ти до 16-ти років може працювати до 4-х годин на добу. Тому діти, що знаходяться в таких таборах, частину дня (як правило, з ранку) трудяться, виконуючи посильну роботу, а в другій половині дня у них культурно-розважальні заходи – дискотеки, конкурси і т.д.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...