Зачаття при дефіциті ваги

Зачаття при дефіциті вагиНедостатня маса тіла обмежує здатність до зачаття і може серйозно вплинути на перебіг вагітності. Сьогодні у 60% жінок відсутня овуляція, такий стан організму пов’язаний з дефіцитом ваги. Однак шанс завагітніти без будь-якого подальшого лікування значно підвищується, якщо вага дами повертається до норми.

Для того щоб визначити, чи в нормі вага, слід обчислити індекс маси тіла. ІМТ = вага в кг: зріст в м. Показник нижче 20 говорить про виснаження організму. Але для деяких представниць прекрасної статі це цілком природний стан. Іноді кількість поглинутої їжі не впливає на вагу. Це зустрічається у жінок ектоморфного типу статури, вони завжди залишаються худими. Ключовий фактор – менструальний цикл. Якщо місячні приходять вчасно, то ніяких проблем із зачаттям дитини і перебігом вагітності бути не повинно.

Фахівці вважають, що для настання менструації кількість жирів в організмі має становити приблизно 17%. А для регулярного характеру циклу необхідно 22%. У жирах міститься ензим, який важливий для вироблення естрогену. При нестачі останнього в крові яйцеклітина не дозріває. Це порушує менструальний цикл, аж до повного припинення.

Неадекватне харчування не завжди є причиною дефіциту ваги. Апетит може бути порушений через булемії, анорексії або надмірні фізичні навантаження. Гіпертиреоз і рак також можуть викликати зниження маси тіла і перешкоджати її відновленню. У цих випадках слід усунути першопричину. Але якщо жінка всього лише погано харчувалася до настання «цікавого положення» і продовжує неадекватно складати своє меню, можуть розвинутися ускладнення вагітності, такі як:

  1. Спонтанний викидень;
  2. Анемія і, як результат, стомлення;
  3. Запори (проносні засоби під час вагітності протипоказані);
  4. Нудота вранці;
  5. Тривалі і виснажливі пологи.

Якщо дама стурбована дефіцитом ваги, їй варто проконсультуватися з терапевтом, перш ніж почати планувати малюка. Лікар розпитає про регулярність менструального циклу, зробить розрахунок ІМТ, поцікавиться режимом фізичних навантажень і харчуванням. І, якщо це необхідно, призначить аналізи та обстеження. Також він може дати направлення до дієтолога. Цей фахівець проведе дослідження на предмет дефіциту поживних речовин, порекомендує висококалорійну їжу, багату жирами, глюкозою, протеїном, мінералами і вітамінами. Крім того порадить готувати супи на молоці, додавати в салати сир і авокадо, перекушувати молочними коктейлями, горіхами, бананами і курагою. А ще він може призначити вам прийом харчових добавок і вітамінів, але в цьому немає необхідності, якщо жінка повноцінно харчується.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...