ЗА ЩО НЕ ВАРТО ВИБАЧАТИСЯ? ПОРАДИ ПСИХОТЕРАПЕВТА

Кажуть, що зайвий раз сказати «вибач» навіть краще. Але психотерапевти думають інакше. За що не варто вибачатися на думку фахівців.

Як часто ви вибачаєтеся? У справі, просто так, для зв’язування слів? Часто ми плутаємо вихованість зі складнішими, психологічними ситуаціями, про які навіть не замислюємося. І якщо ви грішите подібним, варто прислухатися до думки психотерапевта Андрія Сумського. Він виділив основні речі, за які не варто вибачатися:

  • якщо вам не до душі те, що відбувається;
  • якщо ваші принципи не сприймаються. Це стосується власних потаємних бажань;
  • за помилки минулого;
  • за свої думки;
  • за успіх;
  • за чужі почуття та невиправдані надії

Також існує кілька інших ситуацій, де краще промовчати, ніж говорити «вибач».

Якщо хочете бути успішним

На думку експерта, надмірна потреба вибачатися може зруйнувати ваш авторитет на роботі та статус у суспільстві. Адже людину, яка за кожен пчих каже «вибач», просто перестають сприймати серйозно, і розцінюють її як пусту. Така особа невпевнена, і колектив це швидко використовує у своїх цілях. Будьте готові, що об вас почнуть витирати ноги.

Якщо хочете бути лідером

На думку європейських психологів, обмеження у вибаченнях… підвищують самооцінку! Так, так, вам не здалося. Саме це сприяє формуванню внутрішнього лідера, людини, яка вміє тримати баланс, і знає, чого прагнути.

Якщо хочете бути психічно здоровим

На думку, знов-таки, психологів, зайва тривога і бажання постійно вибачатися, свідчить зовсім не про виховання. Якщо ви часто кажете «вибач, вибач», ви проживаєте негативний сценарій: від самобичування до заниження власної самооцінки. Дуже часто досить просто визнати помилку, а не падати до землі і каятися. До речі, існує плагін «Just Not Sorry», який дозволяє знайти в листуванні місця, де ви самоскидаєтеся.

Тримайте баланс

Що парадоксально, коли вдалося виробити самоконтроль, варто усвідомити таке: наші кордони закінчуються там, де починаються чужі. Тому що ми часто спричиняємо біль, не помічаючи цього. Якщо ви згодом зрозуміли, що «накосячили» і образили людину, то краще вибачитися. Це свідчення того, що ви сильна людина, яка відповідає за власні вчинки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...