• Без категорії

З’явилася нежить? Можливо ви вагітні!

З’явилася нежить? Можливо ви вагітні! Вагітність, крім позитивних емоцій, пов’язаних з очікуванням немовляти, несе з собою масу незручностей і нездужань, про які жінці обов’язково потрібно знати. Буває так, що впродовж всього терміну вагітності несподівано виникає нежить, а то і кровотечі з носа. У таких випадках причина захворювання носа зв’язується з простудою або іншою ЛОР-патологією.

А причина в іншому – у вагітності і підвищенні рівня жіночих статевих гормонів, естрогену і гестерона, що викликає посилення потоку крові через слизисту оболонку носа. Остання, у свою чергу, набрякає і стає тонше – майже так само, як і шийка матки, підготовлювана до пологів. У таких випадках не слід застосовувати ніяких ліків або крапель для носа – якщо, звичайно, це рекомендоване лікарем. Заспокойтеся, після пологів таке нездужання проходить. Як правило, катар і кровотеча з носа починаються взимку, коли тепле повітря в приміщеннях висушує тонку слизисту оболонку дихальних шляхів.

Зволоженням повітря можна частково полегшити цю недугу. Для вірності краще перейти на дієту, багату вітаміном С. Якщо, окрім продуктів, щодня приймати ще 250 міліграм вітаміну С (але тільки за узгодженням з лікарем), це напевно укріпить стінки судин і понизить кровотечі.

Пам’ятайте, що при кровотечі з носа потрібно або сісти, або встати і злегка нахилитися вперед (у жодному випадку не лягати і відхилятися зад!). Після чого хвилин на 5 затиснути обидві ніздрі пальцями. Якщо після трьох таких спроб кровотеча не зупиняється (або повторюється дуже часто) – це вже насторожуючий симптом, що вимагає уваги лікаря-ендокринолога.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...