З якого віку можна давати дитині каву та чай

продаж кавиТаке питання турбує багатьох мам і тат. Адже, дуже часто дитина може прости ароматний напій, який смакують батьки на сніданок. Отже, з якого віку можна давати дитині каву та чай – розглянемо у статті далі.

Чи корисний чай?

У складі чаю міститься більше 130 різних речовин. Це дубильні речовини, алкалоїди, різні ефірні олії, а також вітаміни групи Р, В, С. Ще в ньому є і такі мінеральні речовини, як магній, кальцій, залізо і фосфор. Всі вони надають певний вплив на організм.

Що стосується зеленого чаю, то розчинних речовин в ньому більше, ніж в чорному. Але в той же час в чорному міститься більше ефірних олій, які надають чаю специфічний запах. Також в ньому багато дубильних речовин, які здатні посилювати дію аскорбінової кислоти. А вона, в свою чергу, володіє бактерицидними властивостями.

Чи можна чай дітям?

Відомо, що у всіх сортах чаю є така речовина, як алкалоїд кофеїн. Йдеться про психомоторний стимулятор, який добре тонізує нервову систему. Якщо пригощати ним дитину, особливо дуже маленького віку, то це може підвищити її рівень дратівливості і примхливості. Також кофеїн здатний підвищувати в крові рівень цукру. Але такий тонізуючий ефект виникає тільки через пару годин після прийому напою. А тому не варто дивуватися, що твій малюк, після чашки чаю, ніяк не може заснути. Таким чином, можна зробити висновок, що чай не підходить для харчування дітей раннього віку.

Фахівці рекомендують вводити чай в харчування діток тільки з 1,5-2 років. Напій повинен бути теплим і неміцним. Найкраще розбавляти його молоком, медом, згущеним молоком.

Турботливим батькам також варто звернути увагу на спеціальний дитячий чай, який продається в аптеках і магазинах. У його склад зазвичай входять екстракти лікарських трав, які мають профілактичну і лікарським дією.

Чи можна дітям каву? 

Вчені досі не визначили, чи корисна кава чи шкідлива. Відомо, що в ній міститься більше 2 тисяч різних речовин. Цікаво, вивчені з них менше половини. Також варто відзначити той факт, що в каві міститься така небезпечна речовина, як бензопірен, а він, в свою чергу, є канцерогеном.

Тому пробувати каву дітям можна тільки починаючи з підліткового віку, тобто з 14-15 років. Молодшим школярам пити каву не рекомендується взагалі, так як це може призвести до перезбудження нервової системи і навіть до порушень в роботі серця. Крім того, кофеїн здатний вимивати кальцій з організму. Тому краще всього замінити каву в раціоні дитини напоями на основі цикорію, ячменю, шипшини. Вони і смачні, і корисні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...