З чого потрібно починати планування вагітності?

планування вагітностіПланування вагітності має починатися обстеженням і перевіркою стану здоров’я чоловіка і дружини, вона включає в себе: здачу клінічного аналізу крові, сечі, консультація у лікаря-терапевта; ультразвукове дослідження щитовидної залози, консультацію лікаря-ендокринолога; ультразвукове дослідження органів малого таза, консультацію у лікаря-гінеколога. Чоловіка повинен обстежити уролог і андролог (при необхідності); перевірку на наявність інфекцій, які передаються статевим шляхом; перевірку на наявність імуноглобулінів в крові до токсоплазми Гонди і вірусу краснухи; при необхідності визначення гормонів крові; спермограму; медико-генетичну консультацію чоловіка і дружини.

Все це потрібно проводити за кілька місяців до планованої вагітності. Але якщо ви не встигли провести всі необхідні обстеження заздалегідь, не страшно, але ви повинні постаратися створити оптимальні умови для розвитку зародка.

Планування вагітності: рекомендації.

Плануючи завести дитину, ви повинні почати вести тільки здоровий спосіб життя. Жінка, яка збирається завагітніти, повинна повністю відмовитися від куріння і від алкогольних напоїв.

Припиніть приймати протизаплідні таблетки, не забувайте, що небезпеку для плоду несуть будь-які ліки. Якщо ви не можете відмовитися від певних ліків, проконсультуйтеся з лікарем і попросіть призначити альтернативні медикаменти, нешкідливі для яйцеклітини і плоду.

Тривалість сну повинна складати мінімум 8 годин на добу. Під час сну в приміщення має надходити свіже повітря, але не повинно бути протягів.

Оберігайте себе від застуди навесні і восени, гуляйте у парках, що знаходяться далеко від автотраси, не бувайте в людних місцях. Для профілактики нежитю застосовуйте для закладання в ніс інтерферон або оксолінову мазь. Їжте побільше цибулі та часнику.

Оберігайте себе від негативних емоцій, більше посміхайтеся, не сваріться, адже стрес може бути дуже небезпечний вашій майбутній дитині.

Обміркуйте, чи не надасть ваша навчання або робота негативний вплив на вагітність. Плануючи вагітність, проводьте якомога менше часу біля комп’ютера. Вагітні жінки, які працюють за комп’ютером, піддаються високій небезпеці викидня або народження нездорової дитини.

Зачаття дитини.

Найсприятливіший період для зачаття – кінець другого або початок третього тижня від першого дня останніх місячних. Перед даними періодом рекомендується 2-3 дні не займатися сексом. При цьому чоловік повинен відмовитися від алкоголю (навіть пива), гарячою ванною і походу в лазню. Потрібно бути в хорошому настрої і дружині, і чоловікові, адже сперматозоїди чуйно реагують навіть на маленький стрес, як і на алкоголь. Протягом трьох днів після того як чоловік прийняв алкоголь, сперматозоїди ще будуть залишатися млявими.

Перед зачаттям не можна робити спринцювання піхви, так як це може викликати зміну її кислотності. Сперматозоїди дуже чутливі до хімічного складу середовища, в якому перебувають, їх може вбити навіть слина.

Імовірність зачаття збільшується, якщо жінка після сім’явиверження знаходиться у положенні лежачи на спині, на подушці під попереком.

Аналізи, які слід здати, починаючи планування вагітності.

Обов’язково потрібно побувати у терапевта, щоб дізнатися загальний стан здоров’я, також відвідати стоматолога.

Необхідно здати клінічний аналіз крові з пальця.

Загальний аналіз ранкової сечі.

Слід пройти огляд у лікаря-гінеколога і зробити кольпоскопію. Це майже безболісна процедура, хоча і триває близько 20 хвилин, вона дає можливість виключити викривлення шийки матки.

Вам з чоловіком необхідно здати кров, щоб визначити резус-фактор і групу крові. У тому випадку, якщо резус-фактор позитивний – все в порядку. А якщо він негативний, вам потрібно зробити аналіз на антитіла до резус-фактору (навіть у тому випадку, якщо він негативний і у чоловіка). При позитивному результаті аналізу, з вагітністю потрібно почекати і відкоригувати стан. А якщо результат негативний, можна продовжувати готуватися до вагітності. Несумісність за групами крові можлива, якщо у чоловіка 2 або 4 група, а у жінки 3; у чоловіка 3 або 4 група, а у дружини 2; у чоловіка будь-яка група крові, а у дружини 1. Проведення аналізу на антитіла до резус-фактору і на групові антитіла потрібно здійснювати кожен місяць, починаючи з восьмого тижня вагітності.

Перевірка наявності антитіл в крові – TORCH-комплекс. Лише за допомогою кількісного аналізу з титром можна визначити наявність антитіл до герпесу, краснухи, цитомегаловірусу, токсоплазми, хламідій. Якщо в крові є антитіла IgM, які показують наявність антитіл до даних захворювань, ви можете без побоювання планувати вагітність. В іншому випадку потрібно відкласти її планування до одужання. Якщо немає антитіл IgM до краснухи, слід зробити щеплення і ще на три місяці відкласти планування вагітності.

Аналізи на інфекції ПЦР і простий мазок. При цьому ПЦР має проводитися і в чоловіка, і в дружини. За допомогою цих аналізів можна визначити приховані інфекції (герпес, мікроплазмоз, хламідоз, цитомегаловірус).

Ультразвукове дослідження органів малого таза. Дозволяє переконатися у відсутності поліпа ендометрії, міоми матки та інших захворювань.

Дізнатися про роботу яєчників дозволить графік базальної температури.

Для цього потрібно щодня між 6 і 8:00 ранку за допомогою градусника вимірювати температуру в прямій кишці, не встаючи з ліжка. Потрібно відзначати в спеціальній колонці всі відхилення режиму і особливі обставини (менструації, порушення сну, порушення стулу та ін.). Складати графік слід мінімум три цикли, переважно до вагітності.

В деяких випадках може знадобитися аналіз крові на визначення гормонального стресу (при жирній шкірі, порушенні менструального циклу і т.д.).

Аналіз на здатність згущуватися кров – коагулограма, гемостазіограма. Згортання крові впливає на забезпечення плоду киснем і живильними речовинами. Порушення згортання потрібно заздалегідь коректувати.

Визначення антитіл до фосфоліпідів і хронічному гонадотропіну, визначення вовчакового антикоагулянту дають можливість визначити чинники ймовірності раннього не виношування вагітності.

Як бачите, потрібно здати досить багато аналізів. Але таке обстеження дозволить лікарю заздалегідь визначити можливі ускладнення, які можуть виникнути під час вагітності. Лікар буде повністю інформований для ведення вашої вагітності. Якщо ж виявиться, що у вас все в порядку, то це просто чудово.

Одним из первых признаков беременности является повышенная базальная температура перед месячными. Но замерять ее нужно правильно.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...