Єдина дитина в сім’ї: один на білому світі або пуп землі?

Єдина дитина в сім'ї один на білому світі або пуп земліДітки, у яких немає ні братів, ні сестер, досить специфічні. І це відомо далеко не тільки психологам з педагогами. У будь-якій компанії маленьких забіяк, придивившись можна з легкістю обчислити. Вони з моменту народження мають найкраще і найбільш найгірше оточення з можливих. Тобто, більшу частину вільного часу, спілкуються самі з собою. Як наслідок, «єдині» можуть проявляти безліч характеристик старшої дитини в сім’ї і, в той же час, навіть у дорослому віці вести себе як примхливе дитя.
Проблема одинаків в тому, що вони мають вкрай обмежені можливості порівнювати свої вчинки з поведінкою інших малюків. Тобто, в дитинстві їм складно сформувати особисту позицію, знайти власне місце в житті. Тому, в більшості випадків, єдина дитина в сім’ї дублює поведінку батьків (мами, якщо це дівчинка, або, відповідно, тата). Але тільки до пори до часу, а саме, до виникнення стресової ситуації. У конфлікті малюк може проявити власні риси характеру. Але, на жаль, на тлі відсутності братів і сестер це трапляється вкрай рідко. Більшість дорослих попросту поступаються дитині в суперечці.
Єдині діти звикають обходитися без компанії друзів. Іноді прийнято вважати, що «одинаки» занадто розпещені. Це не завжди так. Досить часто єдині діти звикають жити без чужих порад, власним розумом. У той же час вони рідше виявляють схильності до домінування, придушення інших. Спокійніше ставляться до спроб тиску з боку начальства, тобто просто ігнорують його. Іншими словами такі люди менше залежать від суспільства.
Але у них є безліч проблем. Не секрет, що в родині, де росте одна дитина, всі мрії батьків щодо його майбутнього концентровані. У великих сім’ях мама може махнути рукою на трійку дочок, якщо синочок, в цей день, приніс гарну оцінку. Єдина ж дитина завжди перша на барикадах. Єдиний зобов’язаний бути геніальним музикантом, як дідусь, талановитим бухгалтером, як мама і успішним бізнесменом, тому що дорослим так хочеться. Нобелівська премія і червоний диплом теж не завадять. В результаті може вирости, в кращому випадку, педант, в гіршому – неврастенік. На практиці ж, тим не менш, з таких дітей виходять цілком успішні люди, в тих професіях, де досягнення мети не пов’язано із спілкуванням.
Єдиний хлопчик
Завдяки глибоко вкоріненій традиції, в нашій країні народження сина переважніше дочки. Обоє батьків, з раннього дитинства, проявляють турботу про нього, дарують любов і увагу. Хлопчик, в таких умовах, звикає відчувати себе «центром всесвіту», що відбивається на його характері. У професійній діяльності він часто досягає успіху. Тому звик «купатися в променях слави» і підсвідомо прагнути до повторення цих емоцій. А ось дружині такого «хлопчика» доводиться не солодко. Він не вміє дбати про когось. Не дивуйтеся, якщо в один прекрасний день, чоловік виставить вам рахунок за ту матеріальну підтримку, яку він надавав під час декретної відпустки. Будьте готові і до того, що в сім’ї ви будете «і баба, і мужик».
Єдина дівчинка
Її проблема в надмірній опіці батьків, особливо в підлітковому віці. Адже, як відомо, все добре в міру. Тому єдині дочки часто стикаються зі складністю вибору супутника життя. Психологи рекомендують таким дівчатам звертати увагу на чоловіків, значно доросліших або на хлопців, які є старшими братами в сім’ї.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...