Якщо ви прийняли рішення усиновити дитину

familyВ останні роки з’явилася досить позитивна тенденція брати дітей на усиновлення з притулків. Цьому є безліч причин. В якійсь мірі, всупереч депресивним прогнозами ЗМІ, можна говорити про процес відродження духовності, загубленою в попередні десятиліття. Адже, як відомо, в європейській частині дореволюційної Росії існували губернії, де практично не було дитячих будинків. Тобто діток, у разі потреби, забирали до себе родичі або навіть сусіди. Чудовим прикладом у цьому гарному починанні служать світові зірки, що задають тон не тільки у сфері високої моди, але і в сімейних відносинах. Нарешті, як би не прикро це звучало, але сучасна медицина, незважаючи на всі досягнення, поки не дає гарантії 100% одужання безплідних пар.

Так чи інакше, але якщо ви прийняли рішення про усиновлення малюка, вам варто спочатку дуже серйозно зважити всі «за» і «проти» і лише потім звертатися в органи опіки.

Дітки, що ростуть в дитячих будинках, сильно відрізняються від своїх більш щасливих однолітків. Якщо ви малюєте в уяві маленького, що мирно займається малюванням, поки дорослі дивляться телевізор, змушені вас засмутити. Таке більш ніж можливо, але не відразу. Щоб виліпити з приймака янголятка знадобиться багато праці і терпіння.

Найбільш часті проблеми діток з притулку

  1. Слабий імунітет, а, отже, висока схильність найрізноманітніших захворювань. Іншими словами, якщо, принаймні, один з батьків не матиме можливості регулярно брати лікарняні відпустки, вам доведеться дуже важко.
  2. Затримка психічного розвитку. Мова не йде про серйозні відхилення. Але практично всі немовлята в будинках малятка починають пізніше перевертатися, сидіти, повзати, ніж їх однолітки. Деякі відхилення помітні і в старшому віці. У більшості своїй вони педагогічно виправляються. Але будьте готові серйозно працювати з малюком.
  3. Зіпсована нервова система. “Відмовники” хронічно потребують теплоти маминих рук, в ласці і розумінні. Дуже часто в дитячому будинку можна спостерігати, як малюки годинами монотонно розгойдуються в ліжечку з боку в бік, подовгу ходять кругами на одному місці, намагаючись, таким чином, впоратися з напругою. Підвищена плаксивість, безсоння, невмотивована агресія – це все прояви описаної проблеми.
  4. Нерозуміння слів «своє» / «чуже». У притулках маленькі вихованці майже не мають особистих речей. Здавалося б, що в цьому такого? Але дана ситуація може стати серйозною проблемою, якщо в сім’ї прийомних батьків вже є власні діти. Навряд чи вони будуть спокійно спостерігати як новоспечений братик або сестричка забирає все, що потрапить під руку, а потім ще й не кладе на місце. Отже, до усиновлення необхідно провести роз’яснювальну роботу з іншими дітьми.

Період звикання до нової сім’ї

Його тривалість залежить від віку підопічного. Малюки до трьох років адаптуються дуже швидко. І практично відразу сприймають дорослих як рідних. Якщо ж малюк провів у притулку 5-7 років ситуація набагато складніша.

Перший час всі дітки перебувають у стані ейфорії. На них звалюється така кількість інформації, що малюки часто забувають як звуть нових маму і тата, що де лежить і навіть власне ім’я. Це цілком нормально і скоро пройде. На наступному етапі починається формування нових звичок дитини. Він один з найскладніших, тому як часто тут «вилазять дитбудинківські замашки». Батькам важливо проявити якомога більше мудрості: не карати малюка, не намагатися порівнювати його з іншими, не вішати ярлики. І останній період – повільне відновлення, коли малюк починає поводитися природно, відчуваючи любов оточуючих.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...