Якщо у вагітної папіломи

папіломи у вагітноїВагітність впливає на жіноче тіло сильніше, ніж просто поява животика. Вагітні жінки ніби починають світитися. Однак це не єдина зміна, що відбувається з жінкою. Тільки список змін, що відбуваються зі шкірою, перевищує нові гастрономічні пристрасті. Більшості жінок відомо про появу розтяжок і павукоподібних вен (“зірочок”) під час вагітності, а от розвиток папілом може стати повною несподіванкою. Хороші новини полягають в тому, що їх легко можна вилікувати, коли жінка починає повертатися в допологову форму.

Папіломи під час вагітності – це …

… Новоутворення, які з’являються на поверхні шкіри. Зазвичай вони дуже маленькі. Більшість папілом тілесного кольору, але бувають і потаємні. В основному вони виглядають неестетично, якщо розташовані на обличчі або шиї. Хоча їх поява досить неприємна, але вони не злоякісні і це добре.

Найчастіше папіломи при вагітності з’являються на обличчі і шиї, особливо з боків; на верхній частині грудей, під або між грудьми; на пахвах і паховій області.

Точних даних про відношення стану шкіри і появу папілом у вагітних нема. Простіше кажучи, папілома може виникнути у жінки просто тому, що вона вагітна. Ті, хто страждав від них раніше, швидше за все, виявлять збільшення їх кількості та розміру під час вагітності. Загострення найчастіше трапляється в другому і третьому триместрі.

У середньому папіломи утворюються у 25% людей. Вірогідність їх появи вище у тих, кому за 50, і хто страждає надмірною вагою або хворіє діабетом. До групи ризику також потрапляють люди, які часто відвідують місця з великою ймовірністю тертя шкіри, особливо в зоні пахв і природних складках шкіри (наприклад, на згинах повік).

Папіломи при вагітності: можливі причини

У більшості населення виникнення папілом пов’язують з цукровим діабетом або надлишковою вагою. Причини їх появи під час вагітності не такі ясні. Поширені теорії ґрунтуються на збільшенні рівня гормонів, що впливають на зростання деяких клітин у верхніх шарах шкіри.

Існує й інша думка, згідно з якою, папіломи виникають через гормональну активність та надлишкове тертя шкіри, яке виникає через збільшення ваги при вагітності. Це підтверджує той факт, що папіломи з’являються на пізніх стадіях вагітності, коли жінки набирають основну частину ваги дитини.

Папіломи при вагітності: лікування

Якщо папіломи НЕ звисають і не запалюються від тертя або дотику з одягом, то жінка не відчує жодних симптомів. Швидше за все, лікар порадить почекати до народження дитини, і тільки після цього приймати рішення про їх лікуванні. Деякі папіломи, що з’явилися під час вагітності, після пологів проходять самі собою.

В інакшому випадку їх легко може видалити дерматолог. Вирізання ніжки звисаючої папіломи – настільки швидка процедура, що часто проходить без анестезії. Як додатковий варіант лікування використовують заморожування.

Більше детальніше про лікування та профілактику захворювання можна прочитати на сайті http://www.virusstop.com.ua/papiloma/, який присвячений саме цій проблемі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...