Якщо дитина б’ється

Якщо дитина б'єтьсяПричини, які призводять до агресивної поведінки дитини, можуть бути різними. Отже, і допомога у кожному випадку буде інша. Тому починати необхідно зі спроби з’ясувати, що ж викликає у малюка такі негативні прояви.

Дитячий лікар

Перше, що вам необхідно визначити: чи не потрібна вашій дитині медична допомога. На жаль, є діти, які не в змозі розуміти почуття інших людей. Такі діти не усвідомлюють, що вони заподіюють комусь біль і страждання, і не відчувають через це почуття провини. Їх агресія нічим не мотивована і не піддається поясненню. Навіть у ранньому віці вони явно отримують задоволення, завдаючи комусь неприємності. Розлад психіки робить їх хитрими, часто лицемірними і вони маніпулюють іншими в своїх інтересах. На жаль, батькам з ними самостійно не впоратися, тут потрібна допомога психіатра або невролога.

Стрес у дитини

Є ще й така причина агресивності малюка, як реакція на стресову ситуацію. Стресом для нього є не тільки розлучення батьків. Ним може виявитися, наприклад, смерть когось із родичів, навіть далеких. Дорослим здається, що крихітку не турбує те що відбувається, але крихітку лякають приглушені розмови про смерть, вона бачить зажурені обличчя дорослих і розуміє: сталося щось дуже погане. Невміння розібратися в своїх почуттях і висловити їх підсилює страх. Стресом може бути навіть те, що в дитячому садку змінилася вихователька і у крихти не складаються з нею стосунки.

Імпульсивним малюкам важко стримуватися, тому вони дуже неслухняні. Іноді необхідно звернутися за допомогою до психолога.

Дитина роздратована, зла і починає проявляти непослух і агресивність. Батькам потрібно звертати увагу не тільки на поведінку, але і на те, як змінилася, наприклад, її манера малювати. Часто малюки в стані стресу починають при малюванні і ліпленні використовувати переважно чорний колір, зображують (звичайно, по-своєму) монстрів або зброю. Марно наполегливо розпитувати його про те, що трапилося. Він не зможе відповісти, оскільки сам себе не розуміє. Через це відчуває провину і підсвідомо протестує проти неї знову-таки злістю. Не варто також сварити його за це.

Розвиваючі ігри з дитиною

Кращий спосіб розібратися в причинах стану малюка – гра. Знадобиться набір ляльок. Наприклад, якщо ви припускаєте, що у крихти проблеми в садочку, потрібні:

  1. лялька-вихователька;
  2. малюк (дайте їй ім’я, співзвучне з ім’ям дитини);
  3. ляльки-одногрупники;
  4. лялька-мама.

Спочатку гру будете вести ви, але поступово залучайте до висловлювань сина чи доньку. Програйте з дитиною сюжети, що відображають події в саду. Спробуйте допомогти дитині в усвідомленні почуттів, які відчувають герої сюжету. Наприклад: «Цей хлопчик напав ось на цього? А він що відповів? Йому хочеться так робити? Як ти думаєш, він зараз сердиться? .. »Скоро крихітка втягнеться в гру і почне сама висловлюватися від імені ляльок. Так ви зрозумієте, що сталося. А дитина зуміє висловити пригнічені почуття – і їй відразу стане набагато легше.

Коли малюк почне висловлювати свої емоції, прийміть їх спокійно, підтримайте його: «Звичайно, коли в душі клекоче образа, хочеться побитися». Дайте йому в цей момент чим-небудь шпурляти, щось побити. А потім спокійно поясніть, чого робити не можна: «Битися і кусатися заборонено!». Навчіть малюка фразами для спілкування з дорослими: «Ви помилилися, я не винен, мені прикро». А дітям нехай каже: «Давай грати разом!»

Поділитися в...

Вас може зацікавити...