Якщо дитина боїться темряви

Якщо дитина боїться темрявиБагато дітей бояться залишатися в кімнаті одні, коли вимикають світло. Для дітей до 7 років – це нормально, але скільки дитячих істерик з цього приводу вислуховують батьки. Та й самі діти дуже сильно страждають від цього. Боязнь темряви можна побороти. Батьки повинні допомогти своїм малюкам зробити це.

У цьому допоможуть наступні поради:

1.Завжди уважно слухайте дитину.

Говоріть про його страхи. Іноді батьки уникають таких розмов, побоюючись, що страхи від цього тільки збільшаться. Ці побоювання можна вважати марними. Розмовляючи з малюком про його страхи, ви зможете зрозуміти причину їх появи і позбавити малюка від них. Не думайте, що за одну таку розмову по душам ви подолаєте всі страхи. Кожна розмова про це вам буде давати нову інформацію про боязнь дитини, а маляті буде приносити тільки полегшення. Дитина повинна сама бороти свої страхи.

  1. Підтримуйте дитину.

Всіляко підтримуйте дитину. Постарайтеся виходити з кімнати, коли малюк вже засне. Періодично заходите в кімнату, щоб перевірити, що малюк не потребує вашої підтримки. Дитина повинна бути впевнена, що ви поруч і завжди прийдете на допомогу.

  1. Визнайте страхи дитини.

Часто батьки сміються над страхами малюка, а то й зовсім про них не чують. Але це ви знаєте, що з настанням темряви нічого поганого не відбувається, а малюкові навіть цілком невинна плюшева собачка здається величезним монстром. Поясніть дитині те, що знаєте ви, обійдіть з дитиною всю кімнату, називаючи ті предмети, які в ній знаходяться. Пограйте з тінями в кімнаті.

4. Дитина повинна долати свій страх.

Якщо у малюка виникає страх, він починає завжди про нього говорити. Може обігравати різні ситуації, пов’язані зі страхами в своїх іграх.Таким чином намагаються з ними боротися. Підтримайте дитину, придумайте казку про страх, з яким потім розправляється добрий чарівник Сон.

  1. Надайте дитині допомогу в придбанні навичок боротьби зі страхом.

Навчіть дитину досліджувати свої страхи і придумувати способи позбавлення від них. А найпростіше намалюйте страх, яким його бачить маля, а потім за допомогою декількох штрихів переробіть його в добру істоту. Або розірвіть цього монстра. Можна ліпити страх з пластиліну, а потім розім’яти в руці, перетворивши в коржик.

Можна залишати на ніч палаючий нічник. Придумати гру в темній кімнаті. Дитина може спати з улюбленою іграшкою, яка буде охороняти її.

А взагалі страху темряви можна уникнути. Цього можна домогтися, якщо чадо не буде дивитися фільми про монстрів, слухати казки про домовика, то і боятися того, що вони виникнуть у темряві, він не буде. Придумайте казку про милого Змія Горинича або добру Бабу Ягу.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...