Якщо болить голова під час вагітності …

Якщо болить голова під час вагітності ...Терпіти головний біль не можна – про цю рекомендації лікарів знає кожна людина, яка хоча б один раз у житті відчувала ці неприємні і хворобливі відчуття. Простий спосіб позбавлення від головного болю – випити таблетку і через кілька хвилин забути. Але не все так просто, якщо мова йде про вагітну жінку, яка страждає головними болями. У подібному становищі терпіти біль нестерпно, але приймати ліки, на жаль, небезпечно для плода. Так що ж робити, якщо вас мучить головний біль під час вагітності? Спочатку розберемося в причинах, які можуть це провокувати.

Що викликає головні болі під час вагітності?

На це питання, часом, відповісти складно навіть фахівцям. У деяких випадках голова болить з кількох причин: від втоми або підвищеного тиску, стресу або задушливого приміщення. Під час вагітності організм жінки переживає сильні гормональні зміни, тому на перших місяцях, поки відбувається адаптація, болі можуть турбувати досить часто. Також головний біль може стати наслідком зміни артеріального тиску – підвищеного або зниженого, або через спазм судин, що є приводом для звернення до лікаря і більш ретельного обстеження. На біль у голові впливає і раціон харчування вагітної: переїдання і різка надбавка у вазі або навпаки – брак поживних речовин, вітамінів. Тому в харчуванні дотримуйтеся «золотої» середини і розробіть для себе режим. Іншими чинниками, що викликають головний біль під час вагітності, можуть стати загострення хронічних захворювань, душевні хвилювання, перенапруження і навіть погодні зміни.

Як позбутися головного болю під час вагітності?

Якими б не були причини спазмів, для зняття нападу спробуйте спочатку нешкідливі для вас і вашого малюка методи лікування головного болю при вагітності.

  1. Спокій і свіже повітря. Зняти головний біль при вагітності допоможе насамперед відпочинок і тиша. Якщо ви ходите на роботу в період вагітності, постарайтеся знизити навантаження і уникати шуму в офісі. Поменше знаходитеся в приміщенні, а більше – гуляйте на свіжому повітрі. Здоровий, спокійний сон допоможе зняти втому, що накопичилась за день. Займайтеся фізичними вправами в помірних кількостях, вони посприяють швидкому розслабленню.
  2. Правильне харчування. Кожна жінка, щоб забезпечити собі гарне самопочуття в період вагітності, повинна правильно і регулярно харчуватися. Голодувати не можна ні в якому разі, втім, як і переїдати. Якщо немає можливості добре пообідати, подбайте завчасно про те, щоб взяти з собою фрукти або йогурт. Звичайно, про алкоголь, каву, газовані напої варто забути, оскільки їх вживання негативно позначається на вашому здоров’ї і може провокувати головний біль.
  3. Холодний компрес або душ. Позбутися головного болю під час вагітності можна перевіреним способом, приклавши до голови компрес. Змочіть водою рушник -при мігрені ефективний холодний компрес. Полегшити стан при головному болю допоможе контрастний або прохолодний душ.
  4. Масаж. Один з ефективних способів знизити регулярність головних болів – це масаж. Впоратися з напругою в м’язах допоможе лікар-остеопат, а деякі нескладні вправи ви зможете робити вдома самостійно.
  5. Лікування травами, фітотерапія. М’ята, меліса, шипшина, ромашка – традиційні засоби для усунення головного болю, які показані не тільки при вагітності. Відвар з цих трав має заспокійливу і болезаспокійливу дію. Влаштуйте собі сеанс ароматерапії, подихайте над відваром з трав. Або заварюйте і пийте як звичайний чай.

Розслабтеся і насолоджуйтеся життям, адже попереду вас чекає найщасливіший період – у вас з’явиться малюк. Будьте в доброму гуморі, а головний біль під час вагітності тепер не завадить вам мріяти і будувати плани на майбутнє.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...