Яку воду варто пити під час вагітності

Яку воду варто пити під час вагітності

Яка майбутня мама не мріє народити здорового малюка? Скільки всього робиться для цього! Зазвичай при плануванні вагітності багато хто відмовляється від шкідливих звичок і переходять на здоровий спосіб життя. Та й під час самої вагітності жінки намагаються їсти максимально корисну їжу, багато гуляти. Завдяки постійним обстеженням, аналізам, УЗД жінка отримує достовірну інформацію про свій стан, а також про стан малюка. Однак про майбутнє дитинки піклується і держава. Пологові будинки обладнають сучасними апаратами, крім того, у разі виникнення проблеми з дитиною, їй можуть надати своєчасну допомогу.

Тим не менш, за все це може бути не достатньо для того, щоб народити повністю здорового малюка. Статистика пригнічує: з кожним днем кількість дітей з різними патологіями незмінно зростає. Що тому провиною? Погана екологічна ситуація, генетична схильність, стреси, які отримує майбутня мама, вживання генно-модифікованих продуктів? Відповідь на це питання знайти досить складно. Боротися з цими зовнішніми факторами не тільки важко, а швидше за все, просто неможливо. Що ж робити в такому випадку?

Як не дивно, але відповідь досить проста. Багато хто не надає значення найбільш елементарним речам. А в даному випадку, мова піде наприклад про воду. Як правило, під час вагітності хочеться багато пити. І це аж ніяк не звичайна примха. Це мудра природа подбала про те, щоб організм вагітної жінки поповнювався необхідною кількістю води. Адже ця рідина має велике значення для ембріона. Якщо згадати, то середовище, в якому він знаходитися, складається здебільшого з води. Крім того, малюк отримує всі необхідні поживні речовини, які надходять через загальну кровоносну систему. А робота цієї системи напряму залежить від кількості води. Все це говорить про важливість води для майбутнього малюка і його мами.

Однак важлива не тільки кількість води, але і її якість. Саме від неї залежить здоров’я дитини. Тому майбутнім мамам потрібно дуже уважно підходити до її вибору. Звичайна водопровідна вода навряд чи буде ідеальним рішенням. У ній нерідко містяться солі різних металів, нітрати і навіть збудники хвороб. Можливо, на перший погляд це абсолютно невидимі речовини, але цей факт не зменшує їх шкоди. А шкода від цих сполук досить серйозна. Вони можуть привести до різних захворювань, які можуть проявитися відразу після народження, але можуть і ховатися до пори до часу, і виникнути, наприклад, при незначному ослабленні імунітету дитини.

Вагітним жінкам також не рекомендується пити мінеральну воду. Вона створює навантаження на нирки, які і так працюють на знос. Особливо слід уникати вживання такої води, якщо у жінки виявлялися камені в нирках або ж вона схильна до набряків. Газовані солодкі напої також під забороною. Вони викликають процес бродіння в шлунку. А якщо враховувати, що речовини цього напою потрапляють і до дитини, неважко здогадатися, що вона відчуває при цьому. Чай, кава, соки також краще обмежити.

Що ж тоді можна пити майбутній мамі? Звичайно ж, очищену питну воду. Вона повинна становити не менше 2/3 від обсягу всієї рідини в день. Серед лікарів нерідко побутує думка, що кількість води, особливо на пізніх термінах, необхідно обмежувати. Однак, згідно з дослідженнями американських вчених, таке обмеження може призвести до появи пізнього токсикозу, який впливає на дитину не найкращим чином. Тому чиста вода в кількості не менше 2 л на день стане надійним союзником у найпрекрасніший для кожної жінки час – очікуванні майбутнього малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...