Яку роль будуть грати технології в нашому повсякденному житті?

технології майбутньогоНоутбуки, планшети і смартфони стали незамінними “інструментами”, використовуваними для упорядження життя, обміну думками та емоціями, а також для отримання доступу до інформації. Але в майбутньому на нас чекає ще більше можливостей. У міру того, як технології стають все більш інноваційними за рахунок зменшення розмірів, збільшення продуктивності та впровадження інтуїтивно-зрозумілих для користувача інтерфейсів, обчислювальні пристрої відіграють все більшу роль в нашому житті.

Поширеність цифрових технологій

Чим меншими стають процесори, тим більше можливостей для їх використання ми отримуємо. І в найближчому майбутньому вони стануть по-справжньому мініатюрними. Ми наближаємося до такого моменту, коли процесори, що становлять основу ноутбуків, смартфонів і планшетів, стануть настільки компактними і недорогими, що зможуть використовуватися практично в будь-яких предметах, що оточують нас.

Зменшення розмірів

Це призведе до того, що в усьому світі будуть працювати мільярди невеликих комп’ютерів. Ці крихітні процесори будуть інтегруватися в одяг, автомобілі, побутову техніку, торгові автомати і електронні табло. У теорії, в будь-який предмет може бути встановлений процесор, після чого він стане “розумним” і буде підтримувати підключення до інтернету. Пристрої будуть здатні розрізняти нас і навколишні предмети і будуть пропонувати корисну інформацію, засновану на нашому поточному місцезнаходженні та особистих уподобаннях. Персоналізація стане нормою в міру того, як пристрої “дізнаються” краще про наші уподобання, плани на день і пересування.

Інтерактивність

У 2013 році компанія Gartner в рамках дослідження прийшла до висновку, що цифрові пристрої стали краще “розуміти” людей і навколишнє середовище. У 2014 році відбулося різке зростання обсягів нових розробок, включаючи доповнену реальність, управління за допомогою жестів і користувацькі інтерфейси.

Простота використання

Простота використання повинна бути основною відмінною рисою всіх технологій. В умовах мобільного способу життя ми повинні мати можливість керувати пристроями за допомогою простого дотику або голосової команди.

Користувачі визначають майбутнє технологій

Футуролог Intel Стів Браун визначив 10 основних напрямів, за якими технології змінять наш звичний спосіб життя.

  1. Переміщення в місті.

Уявіть собі “розумну” машину, яка самостійно доставить вас в потрібне місце. Машина оснащена датчиками для контролю руху транспорту та для управління маршрутом. Вона зможе визначати, чи є на вулиці дощ, доставивши вас точно в місце призначення, щоб ви не промокли. Потім машина займе місце на парковці, яке було попередньо заброньовано відповідно до вашого розпорядку дня. Після того, як ви закінчили роботу, пристрої, розміщені на вашому тілі або вбудовані в ваш одяг, визначать, що ви прямуєте до виходу і передадуть цю інформацію в автомобіль, щоб він чекав вас біля під’їзду.

  1. Планування відпусток.

Ви зустрічаєтеся з другом в кафе, щоб вибрати місце для відпустки. Ви передаєте фотографії вибраних вами місць за допомогою “розумного” годинника (на базі хмарних технологій) для їх відображення на екрані, встановленому на столі. Фотографії виводяться на поверхню “розумного” столу. Ви можете відправити їх в персональну “хмару” друга. Після завершення зустрічі ваш “розумний” годинник оплачує інтерактивні послуги, а ви розраховуєтесь з офіціантом за обід.

  1. Похід по магазинах.

Уявіть, що ваше взуття, годинники, окуляри, ремінь і навіть сорочка мають вбудовані крихітні обчислювальні пристрої, які разом утворюють спеціальну мережу. Ваш “розумний” годинник може підключитися до “розумних” окулярів і скористатися додатковими обчислювальними ресурсами вашого взуття. Ваші окуляри зберігають інформацію про те, які дані містяться в вашому списку покупок, тому вони направлять вас в потрібний торговий зал і до потрібної полиці, щоб ви могли взяти товари з вашого списку.

  1. Догляд за садом.

Встановіть невеликі електронні датчики на галявині перед будинком, щоб отримати “вічно” зелений і рівний газон. Датчики в автоматичному режимі створюють мережу, яка контролює стан трави на галявині і самостійно включає систему поливу при необхідності. Інноваційні датчики не мають акумуляторів. Вони отримують енергію від теплоти навколишнього середовища і збирають електромагнітну енергію в атмосфері, тому вони можуть автономно працювати кілька місяців або навіть років.

  1. Подорож літаком.

За допомогою окулярів з підтримкою функцій доповненої реальності і невеликої камери співробітники аеропорту зможуть швидко просканувати ваш паспорт і посадочний талон. Одночасно з цим буде виконуватися перевірка ідентифікації за рисами обличчя, тому вам не потрібно буде довго стояти в чергах.

  1. Перегляд ТБ.

Телефони та планшети можуть виступати в якості вікна у віртуальний світ, в якому ваші улюблені персонажі “виходять” з телевізора і взаємодіють з об’єктами у вашому домі. Діти зможуть “зібрати” всіх своїх улюблених героїв у вітальні і спілкуватися з ними за допомогою простих жестів. При перегляді фільмів жахів вампіри будуть бродити навколо вашого журнального столика, який перетворився на труну.

  1. Дитячі розваги.

Додайте тривимірний сканер в телефон вашої дитини, щоб вона могла створювати нові цифрові іграшки. За допомогою простого інтерфейсу на основі жестів дитина зможе за своїм бажанням змінити зовнішній вигляд іграшки. Юний дизайнер зможе відправити зображення всім своїм друзям, щоб вони роздрукували нову іграшку за допомогою тривимірного принтера.

  1. Турбота про здоров’я.

Комплект “розумних” пристроїв може повністю перетворити звичний процес турботи про здоров’я. За допомогою “розумних” вагів ви зможете контролювати вагу, а “розумний” туалет буде виконувати аналіз ваших продуктів життєдіяльності. Датчики, встановлені в цих пристроях і у вашому одязі, будуть регулярно перевіряти ваш стан і відправляти дані безпосередньо вашому лікарю.

При профілактичному відвідуванні лікар матиме інформацію про всі показниках вашого тіла, що дозволить поставити більш точний діагноз. Ваш лікуючий лікар зможе виписати вам ліки відповідно до ваших протипоказань. Тому ви завжди зможете отримувати оперативне і адаптоване лікування.

У майбутньому ми зможемо використовувати синтетичну біологію для боротьби з хворобами. З допомогою генної терапії фахівці зможуть взяти клітини вашої імунної системи, перепрограмувати їх, додавши нові ДНК, і повернути назад. Нові клітини зможуть боротися з діагностованою хворобою.

  1. Будівництво будинку.

Програмне забезпечення враховує всі конструктивні вимоги будівництва, норми планування і навіть естетичні аспекти архітектури, щоб ви змогли створити будинок вашої мрії. Програма прокладає системи електропостачання, обігріву та вентиляції і дозволяє створити реалістичне зображення будівлі. Ви можете швидко вносити всі необхідні зміни, контролюючи вартість об’єкта. Після завершення натисніть на кнопку “друк”, і всі дерев’яні компоненти будуть автоматично вирізані за допомогою верстатів з цифровим програмним управлінням. Окуляри з підтримкою доповненої реальності дозволять уникнути конструктивних помилок при будівництві.

  1. Турбота про людей похилого віку.

“Чарівний” килим, оснащений датчиками, може відстежувати і вимірювати характер ходи літньої людини і відправляти попередження у відповідні служби, у разі падіння людини або зміни характеру ходи. Це дозволить запобігти нещасним випадкам.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...