• Без категорії

Якщо дитина поводиться жорстоко

Якщо дитина поводиться жорстокоБатьки, чиїх дітей вважають задираками і забіяками, повинні знати, що подібна поведінка не завжди означає схильність до насильства. Можливо, дитина тестує різні моделі поведінки, копіюючи жорстокість, з якою він зіткнувся в ЗМІ, удома або в соціумі, вважають психологи з університету Філадельфії. Замість того щоб лаяти дитину, спробуй зрозуміти, в чому причина його поведінки і налагодити з ним конструктивний діалог. При цьому не давай дитині обвести вас навколо пальця.

Експерти радять бути скептичною до різного роду виправдань. Дитина може сказати тобі, що вона просто жартує, але тобі слід встановити строгі рамки, за які вона не повинна виходити. Поясни своїй дитині, що таке допустима в суспільстві поведінка. Не дозволяй йому обвинувачувати жертву або придумувати виправдання своїм жорстоким діям.

В деяких випадках діти-забіяки самі є жертвами жорстокості однолітків, і їх агресія обумовлена захисною реакцією. Якщо це торкається твоєї дитини, необхідно втрутитися. У дітей, які відповідають жорстокістю на жорстокість, частіше буває депресія, проблеми в школі і схильність до шкідливих звичок. Дитину слід захистити від ситуації, яку він не може контролювати, або в якій немає можливості уникнути нападів. Якщо батьки не можуть стежити за ситуацією самі, вони повинні покласти цей обов’язок на відповідальну дорослу людину, наприклад, викладача, який присікатиме всілякі спроби антисоціальної поведінки як з боку дитини, так і з боку його кривдників.

Можливо, тобі доведеться знову і знову пояснювати дитині, що таке пошана до оточуючих і мирне вирішення конфлікту.

Найголовніше – не пускати проблему на самоплив і не залишати дитину наодинці з його бідою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...