Якщо дитина грає за комп’ютером. Це шкідливо?

дитина грається за компютеромП’ятирічна дитина, активно користується благами Інтернету на батьківському комп’ютері і самостійно включає собі в якості розваг мультики або онлайн-ігри – явище в сучасному суспільстві вже звичне. Та чи це несе лише користь?

Пари постійно сперечаються, скільки часу дитині в різному віці (4-6-8-10 років) можна перебувати за комп’ютером і де та межа, за якою шкоди від нього більше, ніж користі? Адже зараз комп’ютер – це і нові технології, і велика кількість навчальних програм, та Інтернет, а не просто перегляд мультиків. Скільки можна дозволяти? 10 хвилин? Година? Три години на день?”

На думку фахівців центру гігієни, епідеміології і громадського здоров’я, тривалість безперервної роботи на комп’ютері для дітей різного віку має бути такою:

  • 5 років – не більше 7 хвилин;
  • 6 років – 10 хвилин;
  • 7-9 років – 15 хвилин;
  • 10-12 років – 20 хвилин;
  • 13-14 років – 25 хвилин;
  • 15-16 років – 30 хвилин.

Крім того, між заняттями, якщо вони передбачають більш тривале перебування дитини перед екраном, необхідно робити перерви не менше 10 хвилин.

Схоже, кожен батько сьогодні знає, в чому полягає шкода комп’ютера. Він часто замінює дітям спілкування з близькими та інші види діяльності і призводить до цілого ряду ускладнень: неврологічним і офтальмологічним проблемам, опроміненню, яке присутнє навіть у самих сучасних моделей і до якого особливо сприйнятливий саме дитячий організм.

“У дітей, які з раннього віку надмірно захопилися комп’ютерними іграми, виявлено новий вид захворювання – синдром відеоігрової епілепсії. Крім фізичних нездужань, описаних вище, у таких дітей відзначено розвиток негативних рис характеру: підозрілість, недовірливість, ворожо-агресивне ставлення до близьких, запальність”, – попереджає всіх тат і мам провідний інженер лабораторії фізичних факторів

Щоб зробити перебування за комп’ютером вашої дитини найбільш безпечним, необхідно пам’ятати про дотримання режиму роботи за ПК, а також про те, що батьки сьогодні мають реальну можливість контролювати перебування їхніх чад за комп’ютером, завдяки спеціальним програмам.

Про обмеження перебування дітей за комп’ютером або перед екраном телевізора часто говорять психологи. На їх думку, мультфільми та комп’ютерні ігри в тому вигляді і в тому обсязі, в яких вони зараз підносяться нашим чадам, здатні не тільки придушити інтерес до контактів з іншими дітьми, але також привести до уповільнення розвитку дитини на певному етапі.

“Дитяче захоплення комп’ютерами може відображатися і на дорослому житті того, кому батьки багато часу дозволяли сидіти за “компом”, – поділилася спостереженнями дитячий психолог Ольга Вороніна. – У таких людей можуть з’явитися проблеми поведінкового характеру. Їх можуть переслідувати фобії, вони будуть неконтактні і нездатні вирішувати життєві проблеми в реальному житті, а не у віртуальній”.

Ще один негативний момент, який зазначила О.Вороніна: у таких дітей можуть бути порушені межі дозволеного. Як приклад вона привела деяких сучасних хлопців і дівчат 15-18 років, які в житті, наче в комп’ютерній грі, намагаються все перевірити на власному досвіді, піддають себе різній небезпеці, кожен раз будучи впевненими в можливості знову повернутися до кнопки Restart, якщо це буде потрібно.

“А ще батькам, поклавши руку на серце, варто зізнатися самим собі, що найчастіше комп’ютер необхідний не дитині, а мамі і татові. І перебування дитини перед екраном – це не більше ніж можливість для батьків відпочити і не займатися якийсь час власним чадом”, – впевнена психолог.

Якщо ви хочете щоб дитина не грала в агресивні комп’ютерні ігри, запропонуйте їй зіграти в Том і Джері http://flash-besplatno.ru/igry-tom-i-dzherri/. Це весела гра, яка розвиває увагу у дітей.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...