• Без категорії

Якщо батьки в розлученні

Якщо батьки в розлученніВсім відомо, що найважче в подібній ситуації доводиться дітям, для яких з розлученням батьків руйнується їх маленький світ.

Виховання дітей спочатку після розлучення

Якщо для дорослих розлучення – це крок до нового життя, то для дітей – це втрата і розставання з однією з найзначущих і ближчих людей в його житті. І багато батьків навіть не представляють, як виховуватимуть дітей після розлучення. Вводити нові правила в систему виховання? Бути якийсь час до дітей пом’якше, дати їм відпочити і розслабитися поки не пройде емоційну кризу? Відвезти малюків на тиждень до родичів?

Дійсно, турбуючись за дітей, враховуючи, як багато їм довелося пережити під час шлюборозлучного процесу батьків, більшість мам і тат вибирає вичікувальну тактику в цей важкий період і недостатньо строго відноситься до дітей. Проте фахівці стверджують, що це не піде на користь дитині. Так, звичайно, можна закрити очі на деякі моменти в поведінці малюка, проте зайва поступливість і м’якість батька у вихованні дітей після розлучення в майбутньому може привести до нових небажаних вчинків нащадка. Розлучення батьків завдає сильного удару по емоційному стану малюка. Тому згодом дитина може відчути страх перед майбутнім, агресію, втратити упевненість в собі і відчувати себе самотнім. Щоб цього не відбулося, найкраще, що ти можеш зробити – постаратися залишатися з своєю дитиною такої, як це було і до розлучення.

Різні системи виховання дітей після розлучення

Трапляється, що однією з причин розлучення була незгода в питаннях виховання дітей. І якщо ти збираєшся по-новому учити жити дітей, обов’язково поясни їм причини, по яких ти не згодна з попередніми правилами. Пам’ятай ти повинна бути терпляча і справедлива, дій тактовно і поступово, щоб не налякати дітей, не відштовхнути їх від себе.

Ділити або не ділити дітей після розлучення?

Деякі батьки приходять до угоди, що дитина півроку може жити у мами, а потім – у тата. Але це в корінні неправильний підхід! Адже якщо батьки живуть далеко один від одного, малюк вимушений міняти школу, знаходити нових друзів, плюс до всіх у нього так і не буде справжнього будинку, що давало б йому відчуття захищеності і комфорту в цьому світі.

Ключові принципи виховання дітей після розлучення:

    Будь послідовна. Твої слова не повинні розходитися з твоїми діями і вчинками. Система виховання дітей після розлучення повинна бути єдиною, щоб дитина знала, що йому чекати в тому або іншому випадку. Пам’ятай, в твоїх силах зробити так, щоб діти знову відчули себе захищеними, знайшли упевненість в завтрашньому дні, вірили в краще. Дай зрозуміти їм, що вони для тебе над усе, щоб ні трапилося в твоєму особистому житті. Не тримай зла і образ на свого чоловіка. Постарайся пробачити йому все. Зрозумій, для дітей другий батько був і залишається хорошим і улюбленою людиною. Тому не говори поганих слів про нього при дітях. З дітьми потрібно бути чесними. Розкажи їм, що змінилося в твоєму сімейному житті, як тепер буде, нічого не прикрашаючи, але максимально позитивно. Хай діти не лякаються подальших змін. Розлучення – це справжнє потрясіння для маленького чоловічка. Йому дуже складно зрозуміти, чому так відбулося, що мама і тато більше не будуть разом. Деякі діти навіть починають відчувати свою вину у тому, що трапилося. У цей момент важливо переконати дитину і вселити в нього упевненість, що він любимо як і раніше однаково сильно і мамою, і татом. Діти повинні підтримувати відносини з обома батьками. Головне – правильно організувати ці зустрічі, щоб не травмувати дитину. Важливо пам’ятати: діти в розведених сім’ях можуть бути щасливими і гармонійно розвиватися, якщо в їх вихованні братимуть участь обидва батько. Ну, а якщо не все так оптимістично, то потрібно зробити так, щоб діти не відчували недоліку любові і уваги з боку дорослих після розлучення батьків.

Можливо, виховання дітей після розлучення відніматиме у тебе набагато більше сил і час. Але з другого боку, ти будеш вільна в своєму виборі методу виховання, зможеш визначити, знайти правильний підхід до своєї дитини, краще його зрозуміти.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...