Якою косметикою користуватися при вагітності?

Якою косметикою користуватися при вагітностіВагітність – саме чудове час, але й також найнебезпечніший. У цей період жінці необхідно стежити за своїм здоров’ям найбільш ретельно, вживати правильні продукти і відмовитися від шкідливих, дотримуватися режиму дня і багато, багато іншого. Але кожній жінці, в тому числі і вагітній, хочеться виглядати красивою і доглянутою, і на порядку денному стоїть питання: «Якою косметикою користуватися вагітним і чи можна?»

На щастя, сьогодні існує безліч як лікувальних, так і декоративних косметичних засобів, які створювалися спеціально для майбутніх матерів. Канули вже ті часи, коли вагітна виглядала такою собі Попелюшкою. У сучасному світі жінка, яка очікує дитину, може і повинна виглядати привабливою.

Яка повинна бути косметика і чи варто міняти звичні засоби?

Під час вагітності, завдяки гормональній перебудові, шкіра обличчя і тіла, волосся і нігті зазнають ряд змін. У частини вагітних волосся і нігті стають краще, а у інших майбутніх мам погіршуються. Шкіра обличчя схильна до подразнень, алергії, змінює свою структуру (стає більш пухкою і жирною).

Крім того, шкіра за рахунок різних хімічних реакцій, що відбуваються в організмі вагітної, може відреагувати, здавалося б, на звичні косметичні засоби, і далеко не кращим чином. Тому майбутнім матерям нерідко доводиться відмовитися під час вагітності від знайомих і випробуваних як гігієнічних, так і декоративних засобів, у тому числі і парфумерії.

Макіяж при вагітності

Бажано декоративний макіяж наносити по мінімуму, використовуючи гіпоалергенні і малотоксичні засоби, відмовитися від процедур в салонах краси, а маски краще готувати в домашніх умовах із знайомих продуктів.

Так, наприклад, можна замінити скраб для обличчя кавовою гущею і крупною сіллю, розведеною мильною водою. Але і в приготуванні масок вагітним слід бути обережними, адже, наприклад, полуниця або мед є дуже алергенними продуктами.

Під час вагітності необхідно відмовитися від хімічної завивки, фарбування волосся (особливо знебарвлення), використання косметичних засобів з ретинолом, саліцилової кислотою, уникати препаратів для відбілювання шкіри, нарощування нігтів.

Туш для вій

Вагітним не слід користуватися водостійкою тушшю, оскільки засоби для її видалення містять багато шкідливих речовин. Можна звичайну туш замінити гелем для вій, який не залишає грудочки і не склеює вії.

Тональні засоби

На період вагітності бажано відмовитися від їх використання, так як пудра і тональні креми закупорюють пори, не дають шкірі дихати і негативно впливають на плід. Пігментні плями, які турбують жінок, варто просто залишити в спокої. Відбілити і позбутися від них неможливо (допускаються лише рослинні засоби, а вони малоефективні), а після пологів плями зникнуть без сліду.

Манікюр

Манікюр, звичайно, необхідно робити регулярно, але от покривати нігті лаком не рекомендується. Видаляти лак краще рідинами, що не містять ацетон (але і в інших засобах містяться «близькі родичі» цього вкрай шкідливого для вагітних речовини). Фарбувати нігті і знімати лак необхідно в добре провітрюваному приміщенні. Дозволяється покривати нігті спеціальним лаком, який містить багато кальцію (для зміцнення нігтів).

Помада

Використання гігієнічної помади, тим більше в зимовий час, обов’язково. А ось декоративні помади вибирати з оглядкою і вказівкою «спеціально для вагітних».

Засоби від целюліту

Целюліт є неминучим супроводом вагітності. Боротися з ним, втираючи спеціальні засоби в проблемні місця, можна, але не потрібно, ефекту не буде. Жінкам слід займатися целюлітом після пологів.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...