• Без категорії

 Який вплив робить розлучення на дітей?

вплив розлучення на дітейШлюб, що закінчився розлученням, може залишити травмованих і пригнічених дітей, які будуть нещасливими внаслідок розпаду шлюбу між «самими люблячими» людьми. Дослідження впливу розлучення на дітей може допомогти батькам зрозуміти ситуацію краще і впоратися з її наслідками.

З величезним збільшенням кількості розлучень в нашій країні, несподівано виникли багато соціальних проблем, які дуже вплинули на життя тих, хто з ними зіткнувся. Коли розбиваються сімейні відносини, виникає порожнеча. Результатом розлучення є не тільки стрес для сімейної пари, а й вплив на психіку дитини. Поширене уявлення про те, що травма розлучення має швидкоплинний вплив на дитину, було поставлено під сумнів психологами. Зараз вони вважають, що найбільш сильний вплив має не гнів батьків, а скоріше роки після отримання травми від розлучення. Сюди відносять періоди зневіри й самотності в поєднанні з відчуттями тривоги і стресу. Ці негативні емоції ще більше, якщо розлучення супроводжується тривалою і огидною боротьбою за те, хто буде опікуном дитини. У більшості випадків закінчується тим, що діти звинувачують себе за розлучення і за втрату одного з батьків. Нижче представлена інформація про вплив розлучення на дітей.

Вплив розлучення на дітей

Діти зазвичай більш чутливі і тому більш вразливі, внаслідок чого частіше піддаються емоційним потрясінням, ніж дорослі. Оскільки батьки часто самі знаходяться в стресовому стані від розлучення, вони не виявляють колишньої прихильності і терпимості, яка була до цього. Діти по-різному проявляють свої переживання. З порушенням заведеного в сім’ї порядку, в поєднанні з безсиллям, діти зазвичай:

  • демонструють гнів, спрямований як на інших, так і на себе
  • нездатні визнати відповідальність
  • відчувають провину
  • часто порушують правила
  • зловживають алкоголем і наркотиками
  • поводяться руйнівно і не слухаються
  • дистанціюються від друзів і сім’ї
  • їх відвідують думки про самогубство або насильство
  • виявляють зростаючу або ранню сексуальну активність

Маленькі діти можуть страждати нічним нетриманням сечі або порушеннями сну. Вони можуть нудьгувати за батьком, якого немає поруч, будучи нездатним зрозуміти тимчасовість ситуації. Таким чином, Ви часто можете чути від 6-річної дитину запитання «коли мама / тато повернеться?». Підлітки можуть вести себе агресивно, постійно перебуваючи в депресії. Іноді старшій дитині доводиться брати відповідальність за молодшого братика або сестричку, що може викликати почуття обурення по відношенню до нього / неї.

Проблеми, з якими дитина стикається в школі. Розлучення може вилитися не тільки в віддалення від батьків, але також від друзів і однолітків у школі. У більшості випадків шкільна успішність знижується через неможливість дитини сконцентруватися на навчанні вдома. Батьки зазвичай дуже зайняті, щоб допомогти з домашнім завданням. Дослідження показали, що діти в розведених сім’ях частіше кидають середню школу, не закінчивши її, і менш схильні відвідувати вищі навчальні заклади. До того ж, у них виникають проблеми у відносинах з однолітками, діти часто порушують шкільні правила.

Було виявлено, що дорослі, чиї батьки розлучилися, коли вони були маленькими, володіли низькою самооцінкою і зазнавали труднощів у відносинах з оточуючими. Хоча діти, чиї батьки розлучилися, ще не приречені. Якщо Ви розумієте вплив розлучення на дітей, Ви можете правильно управляти ситуацією і допомогти дітям впоратися з нею. Засвідчення дитини в любові і пояснення їй ситуації дуже допомагає в розумінні, що розлучення – наслідок нерозуміння між батьками, і діти не мають до цього відношення, і це не їх вина. Необхідно зрозуміти, що дитина буде нудьгувати за обома батьками, тому потрібно уникати поганих слів один про одного, оскільки це може поранити дитину. Пам’ятайте, що важливим для благополуччя дітей є те, що обоє батьків продовжують відігравати важливу роль в їхньому житті, тому батьки повинні працювати спільно над тим, щоб зменшити шкоду розлучення, заподіяної своїм дітям.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...